Domácí Jihlava šla do vedení již v šesté minutě, kdy Pavel Časta šikovně skóroval z protiútoku. O pár minut později ale dokázal z podobné akce srovnat Petr Řezáč a 11 minut před koncem poločasu poslal Viktorii do vedení Dušan Pinc. „Za stavu 1:1 to bylo hodně otevřené, třeba náš brankář Matyáš Šampalík parádně chytil soupeři šanci. Naštěstí se to pak překlopilo k nám," mnul si ruce trenér Plzně Jiří Kohout.

Důležitý moment přišel ve 48. minutě, kdy Kryštof Pavlík krásnou střelou do rohu získal červenomodrým dvoubrankové vedení. „Tenhle gól nám hodně pomohl," radoval se Kohout.

Jeho celek pak vedení 3:1 udržel. „Působili jsme fotbalovějším dojmem, ale Jihlava byla velice bojovný tým. Za výhru jsme rádi, lehké to totiž vůbec nebylo," hodnotil trenér Viktorie.

Jeho celek je tedy nyní na druhém místě, o dva body před třetí Olomoucí a čtvrtým Baníkem Ostrava, bod za vedoucí Spartou.

Nyní je ale čeká velmi těžká zkouška – v následujících třech kolech narazí právě na tyto tabulkové sousedy. „Teď se ukáže, kam patříme," ví Kohout. „Zatím se nám ale s týmem pracuje velmi dobře. Hráči jsou šikovní, každopádně se musíme stále posouvat," dodává kouč.

Mrzí ho například časté problémy v koncovce. „Chceme dávat více branek, máme na to spoustu šancí. Jsou to takové nedostatky v té naší hře, na kterých chceme zapracovat," doplňuje závěrem dlouholetý mládežnický trenér.

Vysočina Jihlava U19 – Viktoria Plzeň U19 1:3 (1:2, branky: 6. Časta – 12. Řezáč, 34. Pinc, 48. Pavlík).

Sestava Plzně: Šampalík – Kadar, Čihák, Vacovský (C), Klhánek (78. Vilček), Pfeifer (46. Pihrt), Pinc, Vais (85. Mudra), Rychnovský, Řezáč (64. Suchý), Pavlík (89. Ryška).