Úspěch celku Viktorie U18, který hraje druhou nejvyšší soutěž, českou ligu staršího dorostu, je o to cennější, že nastoupil vždy proti o rok starším soupeřům.

V prvním utkání se utkala Viktoria U18 s celkem 1. FK Příbram U19. Domácí dorostenci, kteří sestoupili z nejvyšší soutěže, celostátní ligy, vyhráli první poločas 2:1. Plzeňané vašk po přestávce zlepšeným výkonem otočili skóre ve svůj prospěch, nastříleli soupeři tři branky a připsali si výhru 4:2.

Ve druhém duelu nastoupila Viktoria U18 proti účastníku nejvyšší soutěže Dynamu České Budějovice U19. Viktoria předvedla v prvním poločase výborný výkon, vyhrála ho 2:0 a ve druhém poločase zvýšila dokonce své vedení o další dvě branky.

Potom však začaly Viktorii docházet síly, protože nastoupila ke druhému zápasu (všechny se hrály 2 x 45 minut) jen půlhodiny po utkání s Příbramí. O rok starší soupeř toho dokázal využít a snížil v poslední čtvrthodině zápasu na rozdíl jediné branky. Vyrovnat Jihočechům ale už na doraz bojující viktoriáni nedovolili a stali se překvapivě, ale zaslouženě vítězi tradičního turnaje.

„Byla to pro nás velmi náročná prověrka proti o rok starší týmům. Kluci v ní obstáli a zaslouží si pochvalu. Zejména první druhý poločas proti Příbrami a druhá půle proti Českým Budějovicím snesou ta nejpřísnější měřítka, kdy jsme soupeře předčili kombinační hrou,“ pochválil tým trenér FC Viktorie Plzeň U18 Jiří Žilák.

Výsledky: 1. FK Příbram U19 – FC Viktoria Plzeň U18 2:4 (2:1, branky Viktorie: Hvězda, Končal, Vaníček, Vadič), Dynamo České Budějovice U19 – FC Viktoria Plzeň U18 3:4 (Šípek, Hvězda, Lukeš, Kyndl), 1. FK Příbram – Dynamo České Budějovice 1:3.

Pořadí turnaje: 1. FC Viktoria Plzeň U18 6 bodů (skóre: 8:5), 2. Dynamo České Budějovice U19 3 (6:5), 3. 1. FC Příbram U19 0 (3:7).