Dorost Viktorie porazil Budějovice

Plzeň - Letos naposled nastoupili v domácím prostředí fotbalisté staršího dorostu Viktorie Plzeň a na hřišti v Luční ulici zdolali v rámci 16. kola nejvyšší domácí soutěže České Budějovice vysoko 5:1.

14.11.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

Domácí fotbalisté na soupeře vlétli hned v úvodu hry a už ve druhé minutě otevřel střelecký účet Daniel Černý. Viktorie na hřišti dominovala a ve 34. minutě se po krásné kombinaci na jeden dotek zrodila druhá branka. Na konci pohledné akce byl plzeňský Patrik Domabyl.

České Budějovice ohrozily Švihoříkovu branku v prvním poločase jen v závěru hry, kdy nastřelily tyč.

Do druhé půle vstoupili Plzeňané opět brankově. Ve 49. minutě utekl po levé straně Hradecký a střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci.

Poté viktoriáni ve hře polevili a Jihočeši začali tlačit. Výsledkem byla snižující branka Daniela Vaňka, který se prosadil hlavou po standardní situaci. „Vaněk je nepříjemný, důrazný hráč, který má výbornou hru tělem a je velice těžké se před něho dostat,“ uznal kvality jihočeského útočníka kapitán Viktorie Plzeň Zdeněk Bečka.

Hráče Viktorie inkasovaná branka nakopla a o pět minut později přidal druhý gól v utkání plzeňský střelec Daniel Černý, který byl na hřišti téměř k neudržení. Netrvalo dlouho a Černý svůj výborný výkon korunoval třetí brankou. „Černý hrál výborně a jeho hattrick mě opravdu potěšil,“ pochválil svého svěřence trenér Plzně Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 5:1 (2:0, 2., 62. a 70. Černý, 34. Domabyl, 49. Hradecký 57. Vaněk). Viktoria U19: Švihořík, Hošťálek, Chocholoušek, Bečka, Palka (75. Chasin), Hradecký, Domabyl, Mariánus (46. Kyndl), Hvězda (67. Krčál), Černý, Jarina.

Autor: Pavel Novák