Plzeňané v dramatickém duelu se slovenským soupeřem prohrávali už 2:4, ale minutu před kocem snížili a pět vteřin před koncem vyrovnal Kubek. V penaltovém rozstřelu byl lepší Trenčín, který vyhrál na pokutové kopy 3:1.

„V poli to byl vyrovnaný zápas, Trenčínu ale v tomhle zápasu skvěle zachytal brankář, který byl pro nás velkou překážkou,“ komentoval klíčový zápas svých svěřenců na turnaji trenér Viktorie Plzeň Jiří Kohout.

Plzeňané ještě předtím ve skupině porazili Slavii Praha 4:3, dalšího slovenského účastníka turnaje Bardejov 6:2. Porážka 3:5 s pořádajícím týmem Bohemians Praha 1905 už na postupu Viktorie do semifinále nemohla nic změnit.

V boji o třetí místo se mladí viktoriáni střetli znovu s Bohemians Praha 1905 a zápas skončil navlas stejným výsledkem jako vzájemné měření sil ve skupině, Plzeň podlehla znovu 3:5.

„Byl to opět vyrovnaný zápas, ale soupeř nám utekl o dvě branky a my jeho náskok už nestačili dohnat,“ komentoval boj o třetí místo v turnaji trenér Kohout.

Dorostenci Viktorie patří k tradičním účastníkům memoriálu Václava Jíry, v minulosti už dosáhli i na nejvyšší stupeň.

„Start na halovém turnaji, který je pokaždé velmi dobře obsazen předními českými i slovenskými týmy, byl pro nás především zpestřením závěru letošního roku,“ uvedl trenér staršího dorostu FC Viktorie Plzeň U19 Jiří Kohout.

Výsledky Viktorie na memoriálu Václava Jíry: Viktoria – Slavia Praha 4:3 (branky Plzně: Karlíček, Aubrecht, Fillinger, Šíša), Viktoria – Bardejov 6:2 (Frána 2, Šíša, Kůžel, Kubek, Beránek), Viktoria – Bohemians Praha 1905 3:5 (Hrošovský, Aubrecht, Šíša, semifinále: Viktoria – Trenčín 4:4 (Hrošovský 2, Kůžel, Kubek), na PK: 1:3, o 3. místo: Viktoria – Bohemians Praha 1905 3:5 (Šíša, Filinger, Aubrecht). Finále: Trenčín – Sparta Praha 3:1. Pořadí nejlepších: 1. Trenčín, 2. Sparta, 3. Bohemians 1905, 4. Viktoria Plzeň.