V kádru po podzimu šestého celku celostátní ligy staršího dorostu chyběli čtyři hráči. „Vaněček se posunul do prvoligového A mužstva a do týmů dospělých odcházejí i další tři hráči. Do Rokycan se vrátil Šíša, brankář Cipra, který je z Kryr, bude hostovat ve Stříbře. Třetím je Frána, který odchází do Horní Břízy,“ vypočítává odchody trenér staršího dorostu Viktorie Jiří Kohout.

Kádr naopak doplnili brankář Mandous a záložník Kůžel z kádru dorostu Viktorie U18 a ze sedmnáctky se do staršího dorostu posunul Krmenčík.

Zimní přípravu absolvují dorostenci Viktorie v domácích podmínkách, převážně v areálu v Luční ulici.

Na soustředění jezdila Viktoria v posledních letech do Tachova, ale letos trenéři místo změnili. „Od 25. ledna budeme týden ve Zruči u Plzně, kde předtím absolvuje soustředění také prvoligové A mužstvo,“ říká Jiří Kohout.

Tým se bude připravovat převážně jednofázově. „Výjimkou bude zmíněné soustředění ve Zruči a potom období jarních prázdnin, které rovněž využijeme ke dvoufázové přípravě,“ připomíná kouč dorostu Viktorie.

Pro mladé viktoriány je připravena v zimě i řádná porce přípravných utkání s dorosteneckými celky i s mužstvy dospělých.

„Stejně jako vloni budeme startovat na memoriálu Vlastimila Marečka. Ve skupině máme dorostenecké celky Českých Budějovic, Příbrami, Sezimova Ústí a Viktorie Žižkov. S Českými Budějovicemi a s Příbramí hrajeme doma a pojedeme do Sezimova Ústí a do Prahy. Do finálových bojů postupuje jen vítěz,“ přibližuje kouč účast svého týmu v prestižním turnaji.

Dorostence Viktorie prověří také celky dospělých, divizní mužstva Domažlic a Strakonic a vedoucí celek Puma krajského přeboru FC Rokycany.

„V plánu máme i další utkání s dorosteneckými týmy, střetneme se Slavií, Bohemians Praha 1905 a v generálce na ligu nastoupíme proti dorostu pražské Sparty U18.

Zajímavý duel se zahraničním soupeřem čeká dorost Viktorie příští středu 13. ledne. „Jedeme do Regensburgu, kde nás čeká domácí bundesligový celek. To bude cenná konfrontace českého a německého dorosteneckého fotbalu,“ dodává Kohout.