Svěřenci trenéra Jiřího Žiláka, pro něhož to zároveň byla derniéra na plzeňské lavičce, si museli počkat na dohrávku proti Spartě až do prosince, přesto je v Praze přivítalo slunečné počasí, které jim přineslo zisk dvou bodů.

Západočeši vstoupili do zápasu aktivně a ujali se po sedmi minutách hry vedení. Šikovný záložník Šulc se nejlépe zorientoval ve vápně a po dobře rozehrané standardní situaci prostřelil gólmana Benada.

Na koni rázem byli mladí Viktoriáni, ovšem Sparťané postupem času vyrovnali dění na hřišti a ke konci první půle i skóre. Domácí talent Hložek si přesně naběhl na povedený centr ze strany a z blízkosti překonal plzeňského gólmana Maříka.

Další branku přihlížející stovka diváků neviděla., přestože příležitosti měly oba týmy. Na plzeňské straně mohl v samotném závěru rozhodnout Šulc, ovšem svojí tutovku zahodil.

Přesto právě mladý středopolař nakonec byl u rozhodujícího momentu, když při penaltové loterii vsítil vítěznou trefu svého celku.

„Spravedlivá remíza. Úvod zápasu se nám vyvedl a dostali jsme se do vedení. Postupně ale Sparta přidala a srovnala. Po pauze jsme mohli my i soupeř ještě rozhodnout, ale další gól nepadl. V penaltách jsme byli šťastnější,“ hodnotil utkání trenér Viktorie Plzeň U19 Jiří Žilák.

Plzeňané přezimují proto na pěkném druhém místě tabulky s jednobodovou ztrátou na vedoucí Brno.

„Nemrzí mě tolik, že jsme nezískali teď tři body jako to, že jsme je ztratili v jiných utkáních, kde jsme měli zvítězit,“ vysvětloval kouč západočeského celku, jenž se od ledna přesune na lavičku české reprezentace do dvaceti let.

U19: Sparta – Plzeň 1:1

PK: 3:4. Poločas: 1:1. Branky: 40. Hložek – 7. Šulc. Rozhodčí: Petřík, ŽK: 2:3. Diváci: 100.

Plzeň U19: Mařík – Koželuh, Míka (C), Gabriel, Žilák – Kodýdek (46. Ruda), Šulc, Uzlík – Plecitý (60. Hezoučký), Pecháček (80. Vrba), Selnar. Trenér: Jiří Žilák.

Bod z pražské metropole přivezl plzeňský výběr U17. Devadesát minut zápasu nepřineslo ani jednu branku. Souboj v pokutových kopech rozhodl domácí Schánělec.

U17: Sparta – Plzeň 0:0

PK: 4:2. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Krejsa, ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (Renza). Diváci: 51.

Plzeň U17: Ivanič – Šoul, Kolerus (C), Petržílka, Šimek – Novický (81. Patrovský), Pešek (90+2. Řezníček), Vostárek – Kronus (74. Kortan), Renza, Krátký (81. Královec). Trenér: Ondřej Šiml.