V pátém utkání doma proti Slovácku chtěli svou sérii prodloužit, ale to se jim nezdařilo. V duelu viktoriáni dvakrát vedli, ale hosté vždy z pokutových kopů stav srovnali a úspěšnější byli i v penaltovém rozstřelu.

Za úmorného vedra začali domácí aktivně, vynutili si výraznou převahu, ale hosté pozorně bránili. Po půlhodině hry šli viktoriáni přece jen do vedení, když pokutový kop proměnil Pinc.

„Nadále byli hráči Slovácka pod tlakem, bohužel vedení jsme nedokázali pojistit druhou brankou," litoval trenér Viktorie Jiří Kohout.

Po přestávce se vyrovnala hra i stav, také hosté skórovali z penalty. Domácí opět zvýšili obrátky a zaslouženě šli podruhé v zápase do vedení, když akci dvojice Vacovský – Čihák druhý jmenovaný zakončil přesnou střelou.

Viktoriáni však vedení neudrželi a šest minut před koncem Slovácko z další penalty vyrovnalo a druhý bod získalo zásluhou úspěšnější exekuce pokutových kopů.

„Nedokázali jsme zejména v první půli zúročit svou výraznou převahu, chyběla nám hlavně finální přihrávka," mínil trenér Kohout, kterému se nezamlouval výkon hlavního sudího. „Za co odpískal proti nám dvě penalty, to vůbec netuším," uvedl.

FC Viktoria Plzeň U19 – 1. FC Slovácko U19 2:2, PK 2:4, (1:0, branky: 31. z PK Pinc, 71. Čihák – 56. a 84. obě z PK Gabčo). Rozhodčí: Váňa – Šiška, Vocelka. ŽK: 3:6. ČK: 0:1 (87. Gabčo). Diváci: 64.

Viktoria: Šampalík – Svoboda, Vacovský, Čihák, Ryška (64. Rychnovský) – Suchý (64. Řezáč), Pavlík – Pihrt (64. Arzberger), Vais (75. Mudra), Vilček – Pinc.