Domácí rezerva plzeňské Viktorie hostila v České fotbalové lize domažlického nováčka. Přestože mladíci z Viktorie nehráli v poli vůbec špatně, nakonec prohráli vysoko 1:5.

Domažlický kouč Zdeněk Michálek, který většinu hráčského i trenérského života prožil ve Viktorii, byl po utkání samozřejmě spokojen.

Jeho svěřenci vyhráli podruhé za sebou a vždy dokázali nastřílet pět gólů. „Čekali jsme, že domácí budou častěji na míči, vždyť mají mladé a běhavé mužstvo. To se potvrdilo. Navíc jsme měli po čtvrtečním pohárovém utkání se Spartou obavy, aby nám nechyběly síly,“ říkal Michálek.

Obavy kouče se nenaplnily.

Chodové šli už v první půli gólem Tesaře do vedení, po přestávce zvýšili náskok po trefách Bezděka a Bárty, a teprve za stavu 3:0 pro hosty skóroval plzeňský Hoffmann. A závěrem Kovařík s Bauerem stanovili konečné skóre. „Ještě o půli jsem měl určité pochybnosti, zda tempo vydržíme, ale vše jsme zvládli na výbornou. Domácí si tak vysokou porážku ani nezasloužili,“ konstatoval Michálek.

Jeden z dvojice plzeňských trenérů Martin Lepeška byl výsledkem hodně zklamán. „Na zápas jsme se připravovali, věděli jsme, že to bude hodně emoční. V Jiskře jsou hráči i trenéři, kteří prošli Viktorkou. Přesto nám Domažlice uštědřily lekci z produktivity. Mohly klidně dát i další góly, ovšem v těch chvílích nás podržel brankář Mandous. Soupeř byl jednoznačně důraznější a to platilo na naše mladé mužstvo.“

Chodové se v tabulce vyhoupli na čtvrtou příčku, mladíci z Viktorie jsou předposlední. V příštím kole Domažlice hostí páté Karlovy Vary a juniorka Viktorie hraje na půdě posledního Chomutova.