Domažlice přišly o výhru v závěru, remizoval i Tachov

Tachov, Domažlice – Oba zástupci kraje v České fotbalové lize o víkendu remizovali shodně 1:1.

29.9.2015

Ilustrační snímek z utkání Jiskry Domažlice.Foto: Deník/ Václav Tauer

Domažlice – Jirny 1:1

V Domažlicích uctil před úvodním hvizdem celý stadion minutou ticha památku v týdnu tragicky zesnulého klubového řidiče a příznivce Jiskry Domažlice Ivo Turka. Do utkání vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří měli balon častěji na svých kopačkách.

Zaslouženého vedení se Jiskra dočkala ve 27. minutě. Došlý přihrál Fořtovi, ten okamžitě našel na levé straně naběhnutého Beránka, který předběhl Melechovského a před padajícím obráncem hostů trefil ze 13 metrů skulinu mezi brankářem Štefekem a pravou tyčí – 1:0.

Domažličtí hráči místo toho aby hráli na udržení výsledku, se snažili za každou cenu o kombinační fotbal, což mělo za následek vyrovnávající branku soupeře 86. minutě, když se z pravé strany dostal za obranu po vysunutí Dvořákem Vondráček a střelou z úhlu pod břevno vyrovnal na konečných 1:1.

Při penaltách se vyznamenal domácí gólman Šiman, a domácí nakonec brali v utkání bod navíc.

FK Tachov – Králův Dvůr 1:1

Tachované proti Královu Dvoru začali ve velkém stylu a už ve druhé minutě střelu Dvořáka na poslední chvíli zablokoval obránce. Stejný hráč se v sedmé minutě ocitl sám před gólmanem, ovšem Krček jej vychytal.

Na konci první čtvrthodiny šel Dvořák do vzdušného souboje s gólmanem a míč z jeho hlavy skončil nad brankou. Ve 20. minutě přišel protiútok hostů, před Houdkem zakončoval Hlinka a domácí gólman reflexivně vyrazil míč nohou. V dalším průběhu hosté vyrovnali hru, byli stále nebezpečnější a ve 25. minutě přišel závar před brankou Houdka, ale bez gólového efektu.

Udeřilo o čtyři minuty později, kdy se Králův Dvůr dostal zásluhou Procházky do vedení. Do přestávky se už stav nezměnil.

Po ní to bylo o dobývání branky hostů. Tachov měl územní převahu, ovšem do vyložené příležitosti se přes úpornou obranu Králova Dvora nedostal. Hrozil jen ze vzduchu, kde kraloval Dvořák, ovšem míče létaly kolem konstrukce branky, a co šlo mezi tyče, kryl Krček.

Ten kapituloval stejně jako v poháru proti Spartě v 90. minutě, kdy po rohovém kopu hlavičkoval do sítě Dvořák. Bonusový bod získali domácí. Houdek chytil dva pokutové kopy, při jejich provedení selhal za domácí jen Habart a „mečbol" proměnil Knakal.

„Když vyrovnáte v 90. minutě a zvládnete penalty, tak musíme brát dva body. Až na jeho úvod jsme první poločas nehráli dobře. V kabině jsme si museli něco říct. Po přestávce se naše hra zlepšila, ovšem Králův Dvůr dobře bránil. Měli jsme velkou převahu, ale vyrovnali až v závěru. Jak už jsem naznačil, pro nás to jsou vzhledem k průběhu utkání cenné body," zhodnotil zápas trenér FK Tachov Stanislav Purkart.

Ostatní výsledky 8. kola: Chrudim – Táborsko B 3:0, Dobrovice – Žižkov 4:1, Benešov – Vltavín 1:2, Zápy – Brozany 3:0, Štěchovice – Kolín 1:0, Union 2013 – Převýšov 0:1, Čáslav – Most 1:2, Benátky nad Jizerou – Písek 2:2, na PK: 4:1.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.