„První poločas byl celkem vyrovnaný. V tom druhém byli lepší domácí. My jsme bohužel ztráceli jednoduché míče a nebylo to od nás vůbec dobré. V závěru si Tachovští vytvořili velký tlak, ale naštěstí jsme ho i díky famóznímu brankáři Šimanovi přečkali a zvítězili," ohlíží se za vyhecovaným soubojem trenér Domažlic Milan Dejmek.

Druhým kolem o víkendu pokračovala také divize, v jejíž skupině A válčí Rokycany, Sušice, Doubravka a Klatovy. Zatímco hráči Rokycan a nováčka ze Sušice prohráli i své druhé utkání, tak Senco a borci z Klatov opět bodovali. Doubravka doma získala bod za remízu 1:1 s Mariánskými Lázněmi. Klatovy k němu za stejný výsledek přidaly ještě bonusový nášup za vyhrané penalty proti pražské Admiře.

„Hosté prokázali, že fotbalově jsou na velmi dobré úrovni. My jsme možná nebyli tak výrazní v kombinaci, ale určitě jsme byli nebezpečnější směrem dopředu. Vypracovali jsme si spoustu gólových šancí, jen škoda, že jsme zápas nedokázali vyhrát v základní hrací době," řekl klatovský kouč Martin Lepeška.

Víkendovým druhým kolem pokračoval také krajský přebor, ve kterém se diváci rozhodně nenudili.

Překvapením úvodních kol je nováček z Nýrska, který si po Vejprnicích vyšlápl také na Holýšov, který doma senzačně zdolal 3:1.

Není tak divu, že jsou v táboře zatím stoprocentního týmu velmi spokojení.

„Samozřejmě jsme moc rádi, že jsme obě utkání zvládli a vyhráli. Ale je to teprve začátek. Jak na tom jsme, ukáže až čas. Máme úzký kádr, takže uvidíme, kdy se to projeví," vysvětluje Karel Kalivoda, trenér fotbalistů Nýrska.

„Ale zápas s Holýšovem se nám celkem povedl. Rozhodl náš skvělý vstup do utkání, a také brzké vyloučení hostujícího hráče. Ve druhém poločase nás Holýšov i v oslabení přehrával, ale my už jsme si to pohlídali," dodává Kalivoda.

Ve druhém kole se dařilo také Přešticím, které napravily úvodní blamáž se Zručí a vyloupily pohraniční Rozvadov poměrem 2:0.

„Oproti utkání se Zručí jsme zlepšili spoustu věcí. Hlavně bych ocenil kolektivní výkon, který byl nesrovnatelně lepší než před týdnem. Naše taktika slavila úspěch, díky ní jsme získali tři body," krátce shrnul šlágr kola hrající trenér Přeštic Václav Uzlík.

Fantastické utkání pak viděli diváci v Bolevci, kde si to v derby rozdali domácí fotbalisté s Rapidem. Z vítězství se nakonec po výsledku 2:1 radovali bojovní hosté z Lopatárny.

„Z utkání jsem nadšený, protože sneslo z obou stran vysoké měřítko. Byl to tvrdý, důrazný a krásný fotbal. Domácí nás zejména ve druhém poločase tlačili, ale nám výborně fungovala defenziva a také rychlé protiútoky, ze kterých jsme vstřelili obě branky. A když jsme v závěru přežili drtivý tlak Bolevce, odvezli jsme si všechny tři body," okomentoval boleveckou řežbu spokojený lodivod Rapidu Jaromír Mysliveček.