A poslední vítězství stálo opravdu za to. Chodové se představili na půdě již jistého vítěze z Chrudimi a nasázeli domácím pět gólů. Jejich výhra 5:1 byla senzací kola.

V sobotním podvečeru hostí Domažlice pražský Vltavín, na jehož půdě na podzim neuspěli a prohráli 1:3. „Máme soupeři co oplácet. Nejen, že jsme tam prohráli, ale bylo to tam zbytečně vyhrocené, a navíc byl vyloučen Mužík," vrací se ještě k podzimnímu duelu domažlický prezident Jaroslav Ticháček.

Pro zítřejší střetnutí mají domažličtí borci jasný plán. „Pětkrát za sebou jsme vyhráli a vítěznou mozaiku chceme doplnit dalším úspěchem. Věřím, že po posledních velmi dobrých výsledcích přijdou v hojném počtu i diváci a naší hrou je potěšíme," přeje si šéf klubu.

Domácím hraje do noty i zdravotní stav hráčského kádru. „Mužstvo je v pořádku. Uzdravil se už i Bárta, který trénuje. Marodí jen Havlíček, všichni ostatní jsou připraveni nastoupit," informuje o týmu Jaroslav Ticháček.

V domácím prostředí se představí i juniorka plzeňské Viktorie. V nedělním dopoledni hostí v Luční ulici Letohrad. Viktoriáni před týdnem sehráli doma kvalitní utkání s Ovčáry, ale nedokázali se prosadit střelecky a diváci se museli spokojit s bezbrankovou remízou.

Letohrad je sice na posledním místě, které jediné bude sestupové, ale v minulém kole porazil doma 2:1 Vltavín a oživil tak naději na záchranu. Předpokládá to však bodovat i v dalších střetnutích.

Na předposlední Kladno ztrácí čtyři kola před koncem sedm bodů a vítězství z Plzně by se mu náramně hodilo.

Program 29. kola České fotbalové ligy: Domažlice (4.) – Vltavín (7.) SO 17.00 – rozhodčí P. Berka, Viktoria Plzeň B (11.) – Letohrad (18.) NE 10.15 – Pechanec, hřiště Luční ulice, Pardubice (2.) – Liberec B (15.) SO 10.15, Písek (14.) – Kladno (17.) SO 10.15, Chomutov (9.) – Chrudim (1.) SO 10.15, Ovčáry (6.) – Karlovy Vary (13.) SO 17.00, Kunice (3.) – Česká Lípa (12.) SO 14.00, Mladá Boleslav B (8.) – Roudnice (5.) SO 10.15, Králův Dvůr (10.) – Hlavice (16.) NE 17.00.