„Po zdravotní stránce jsme se už dali konečně dohromady, v pořádku je i Košťál. Přestože máme plný dům zdravých hráčů, bude to těžké a zřejmě i nervózní utkání. Hosté hrají dobře, přestože teď nemají výsledky, a u nás to budou chtít změnit. My ale také ještě body potřebujeme, já bych byl spokojen i s jedním,“ přiznal Jaromír Mysliveček, trenér Vejprnic.

To hosté jsou na tom hůře. Po sérii tří porážek v řadě se v tabulce propadli hodně hluboko, a kdyby soutěž teď končila, sestupovali by společně s Doubravkou, Jankovem a Motorletem. „Nevzdáváme se a budeme bojovat,“ slibuje trenér Karel Krejčí, ale přiznává potíže: „Jsme oslabeni. V trestu je stále Kukol, teď dostal za vyloučení Pondělík tři utkání naostro. Naštěstí může hrát Beránek, který vyvázl s podmínkou. Nebude hrát ale ani Pícka. Ten je na služební cestě,“ konstatuje horažďovický kouč.

Sám ale bude ve Vejprnicích na lavičce chybět. „Mužstvo v tomto jediném zápase místo mě povede asistent a sportovní ředitel Rostislav Bouda. Chci tak protestovat proti výkonu rozhodčích, kteří pískají tendenčně a téměř v každém utkání nás poškozují,“ tvrdí rozhořčeně Krejčí.

Druhé derby uvidí Domažlice. Chodové mají za sebou tři vítězství, naposledy přehráli Motorlet 3:1, vystoupali do klidnějších vod a případná výhra by jim už téměř dala divizní jistotu pro další sezonu. Doubravka má za sebou domácí prohru 1:3 s Královým Dvorem a její pád do krajského přeboru je tak už téměř definitivní jistotou.

Vůbec jistou divizi pro příští rok nemají ještě ani Klatovy a jejich sobotní dopoletní střetnutí v Písku je pro ně příležitostí na půdě favorita překvapit a nějakým tím bodovým ziskem záchranářské naděje posílit.

Program 25. kola divize: Písek (7.) - Klatovy (11.) SO 10.15 - Šístek, Domažlice (9.) - Doubravka (16.) SO 17.00 - Čížek, Vejprnice (8.) - Horažďovice (13.) SO 17.00 - Janoch, Motorlet (14.) - Jankov (15.) SO 17.00, Votice (3.) - Třeboň (4.) SO 17.00, Admira (10.) - Strakonice (6.) NE 10.15, V. Žižkov B (1.) - Bzová (12.) NE 17.00, Prachatice (5.) - Králův Dvůr (2.) NE 17.00.