Trenér Viktorie Karel Krejčí překvapil zařazením Limberského do záložní dvojice vedle Hrošovského, Limberského post na levém kraji obrany zaujal Matějů.

Houževnatí mladíci Baníku statečně vzdorovali tlaku Viktorie, přesto mohli ve 12. minutě inkasovat. Kovařík našel ideálně před brankou nabíhajícího Ďuriše, slovenský kanonýr Viktorie ale zblízka ve skluzu poslal míč nad břevno.

Ve 21. minutě předvedl nádhernou individuální akci Hubník. Pronikl z poloviny hřiště až do šestnáctky Baníku, z jeho přihrávky střílel Kolář do gólmana Šroma, odražený míč napálil z hranice šestnáctky Limberský a Šrom na brankové čáře opět míč vyrazil.

Ostravský gólman v Doosan Areně dál čaroval, když zlikvidoval vzápětí velkou šanci Koláře.

Po půlhodině hry se už vyprodaná Doosan Arena dočkala. Ďuriš se vřítil do šestnáctky hostů, vybíhající Šrom ho fauloval a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Hrošovský, který vstřelil svůj první ligový gól v sezoně – 1:0.

Devět minut po přestávce vybuchla Doosan Arena podruhé. Hubník přihrávkou za obranu poslal dopředu Ďuriše, jeho střelu Šrom ještě vyrazil, ale na dorážku Koláře už nedosáhl – 2:0.

Stadion začal skandovat: Mistři! Mistři!

V 60. minutě už to mohlo být 3:0. Petržela prošel šestnáctkou Baníku jako nůž máslem až před Šroma, ale ostravský gólman v pádu zabránil jistému gólu.

Plzeňský kotel rozvinul v závěru choreo: ´To památné odpoledne, kdy jsme Baník zlomili!´ s připomínkou prvního titulu, který Viktoria slavila v roce 2011 rovněž po zápase s Baníkem.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího Marka vypukly na trávníku i na tribunách Doosan Areny za zvuku hymny Viktorie nadšené oslavy čtvrtého plzeňského mistrovského titulu.

Viktoria Plzeň – Baník Ostrava 2:0 (1:0). Branky: 31. Hrošovský z PK, 54. Kolář. Rozhodčí: Marek – Blažej, Pilný. ŽK: Matějů - Kaša. Diváci: 11 512.
Viktoria: Kozáčik – Hubník, Matějů, Hejda, Baránek, Matějů – Hrošovský, Limberský – M. Petržela (61. Kopic), Kolář (86. Rajtoral), Kovařík – Ďuriš (71. Krmenčík). Trenér: Krejčí.
Baník: Šrom - Celba, Kaša, Vraštil, Granečný – Vengřinek (87. Mondek), Lásik, Hrubý (69. Matěj), Holzer – De Azevedo – Červenka (62. Šašinka). Trenér: V. Petržela