Opačným směrem se vydá útočník Viktorie a odchovanec Baníku Adam Varadi.

„Kluby se dohodly na úrovni majitelů. Adam Varadi se k nám připojí už v úterý a odjede s námi na soustředění do Rakouska. Technické detaily transakce budou teprve majitelé následně dotahovat,“ uvedl na webových stránkách Baníku generální manažer ostravského klubu Verner Lička.

Informaci, že oba kluby o výměně obou fotbalistů jednají, potvrdili i zástupci Viktorie Plzeň. „Jednání probíhají, ale žádné smlouvy mezi kluby ani hráči zatím podepsány nebyly. K tomu by mělo dojít v nejbližších dnech,“ uvedl tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

Třiadvacetiletý krajní záložník František Rajtoral je odchovancem Příbrami. V lize debutoval na sklonku roku 2004. V létě 2005 objev ligy přestoupil do Ostravy, kde se postupně vypracoval v oporu mužstva.

Před dvěma lety si zahrál ve finálovém turnaji mistrovství Evropy do 21 let v Nizozemsku. Jeho spoluhráči byli tehdy viktoriáni Martin Fillo a Tomáš Krbeček.

Rajtorala provází pověst běhavého a technicky vybaveného záložníka s tahem na branku. Teprve třiadvacetiletý fotbalista se může pochlubit i velmi slušnou bilancí v nejvyšší české fotbalové soutěži. V první Gambrinus lize odehrál Rajtoral 115 zápasů a vstřelil třináct branek.

Západočeský klub opouští naopak útočník Adam Varadi a po roce a půl se vrací do mateřského klubu. „Moc se těším, to je jasné. Vracím se do Baníku, kde jsem vždycky chtěl hrát. Vím, že se klubu loni moc nedařilo, ale jsem připraven mu pomoci, aby se vrátil tam, kam patří,“ poznamenal pro web Baníku Adam Varadi.