Kapitán Viktorie Pavel Horváth ale optimismus brzdí.

„Šance jsou samozřejmě větší než před prvním utkáním v Neapoli, ale v odvetě nás čeká těžkých devadesát minut. Do zápasu musíme jít s pokorou a s tím, že není ještě nic rozhodnuto, a nenechat nic náhodě," uvedl na včerejší tiskové besedě plzeňský kapitán.

Absence hvězdy Neapole, slovenského reprezentanta Marka Hamšíka, který onemocněl chřipkou a zůstal doma, sílu soupeře podle Horvátha nijak zvlášť neoslabí.

"V prvním utkání ukázal, že je pro Neapol velmi důležitým hráčem, ale kádr soupeře je natolik silný, že se s jeho neúčastí dokáže vypořádat," míní. „O to více se musíme soustředit na ostatní hráče, kteří ho nahradí, i když nejsou tak známí jako Hamšík," zdůrazňuje.

Fotbalisty Viktorie dnes požene kupředu vyprodaná Doosan Arena. „Nejen pro fanoušky, ale i pro nás to bude první domácí ostrý zápas po zimní přestávce. Všichni jsme natěšení na tu atmosféru, která v Plzni začíná být tradiční. Celé mužstvo si bude chtít užívat atmosféru společně s fanoušky a já doufám, že po zápase budeme mít příležitost k oslavě," přeje si.

Oproti prvnímu utkání v Neapoli se odveta bude hrát v odlišných klimatických podmínkách, teplota při utkání v Plzni by měla podle předpovědi klesnout pod bod mrazu. Velkou výhodu v tom ale Pavel Horváth nespatřuje.

„Pro soupeře to nebude nic příjemného, ale důležitější bude kvalita hřiště, která je dobrá a stejná pro oba týmy. Na chlad se už při zápase tak velký ohled nebere, tělo je díky adrenalinu v takovém stavu, že hráči tu zimu ani nevnímají," říká.

Obavy, že Viktoria bude tříbrankový náskok z Neapole bránit, Horváth nemá. „V hlavách určitě výsledek z prvního zápasu budeme mít, ale bránit celé utkání, to naše mužstvo ani neumí. Máme v týmu takové fotbalisty, že určitě dopředu budeme hrát. Možná ne v tolika hráčích, jak jsme zvyklí, ale věřím, že fanoušci si přijdou na své," říká plzeňská opora.

Pavel Horváth odmítl informaci, že na twitteru oznámil, že v případě postupu uspořádá zabijačkové hody. „Rád bych tohle uvedl na pravou míru. Já twitter ani facebook nepoužívám a je mi líto lidí, kteří na to už nějakým způsobem reagovali. Snažím se s tím něco udělat a omlouvám se všem, kteří na tohle naletěli," uvedl Horváth.