V dresu Svéradic zářil už v 90. letech v divizních časech. Přišel v roce 1991 jako posila z Chanovic, kdy se po sestupu z II. NFL formoval nový tým. Jeho pověstná levačka zařídila desítky důležitých bodů a on byl důležitým členem tehdejšího divizního kádru.

Když v roce 1997 padl svéradický fotbal až na samé okresní dno, Míra slíbil, že se jednou vrátí. Pak rozdával fotbalovou radost v Chanovicích nebo v divizních Klatovech.

V roce 2004 pomohl Chanovicím k historickému postupu do divize. V dalších letech už oblékal dres mateřského Nepomuku a to až do roku 2009, kdy dodržel svůj slib a vrátil se pomoci Svéradicím. Na úvod pomohl s udržením I. B třídy a tři roky po jeho návratu postoupil tým do I. A třídy.

Po roce se Herout zatáhl ze zálohy na stopera a Svéradice postoupily do krajského přeboru.

Ani v něm se Míra neztratil a v podzimní části aktuální sezony pravidelně nastupoval. A kdyby viděl jarní vítěznou jízdu, už by skládal plány na divizi…

Všechno překazila jedna nešťastná nehoda, která přinesla několikaměsíční těžký zápas. Ten Míra, bohužel, před pár dny prohrál.

Odešel, mladý silný člověk, kamarád, který bude všem moc chybět. Čest jeho památce! Poslední rozloučení s Mírou Heroutem proběhne ve čtvrtek
19. května od 11.15 hodin v obřadní síni krematoria v Blatné.

Václav Dušek, sekretář FK Svéradice