Může tomu být v sobotu v Domažlicích, kde už v 16 hodin přivítají domácí borci rezervu prvoligové Příbrami. Duel je totiž součástí Chodských slavností a ty jsou tradičně spojeny s místní poutí.

Chodové nezvládli start na půdě nováčka v Táboře, a přestože byli většinu utkání lepším týmem, nakonec prohráli 0:1. Teď mají možnost reparátu, ale s mimořádně silným soupeřem.

Trenér Libor Žák má však potíže se složením obrany. „Ve středu nedotrénoval stoper Paul a pravděpodobně hrát nebude. Další stoper Tesař sice trénoval, ale jeho start je s velkým otazníkem. Vedení klubu se sice tento týden snaží získat jednoho stopera, ale vůbec nevím, zda se to podaří, a pokud ano, musí mít vyřízené všechny formality,“ vysvětluje Žák. Ostatní hráči jsou prý v pořádku.

Béčko Příbrami doma na úvod soutěže porazilo rezervu pražské Dukly 3:1 a domažlický kouč si je vědom síly zítřejšího soka. „Bude to krajně nepříjemný soupeř, my však potřebujeme doma vyhrát. Musíme ale proměňovat brankové příležitosti a ne jako v Táboře, kde jsme si jich vypracovali dost, všechny jsme však zahodili,“ vrací se k prvnímu utkání v Táboře.

Na Příbram se domažličtí borci v týdnu připravovali velmi pečlivě. „Zkoušeli jsme některé věci, které by na soupeře mohly platit. Uvidíme, jak se nám to podaří uplatnit při samotném utkání. Každopádně musíme bodovat,“ říká rozhodně Libor Žák.

V domácím prostředí se představí i Doubravka. Vysokou porážku týmu 0:5 v Tachově odnesl odvoláním trenér Ivan Kovács a v souboji s dalším nováčkem z Řevnic povede plzeňský tým staronový kouč Karel Krejčí.

Tachov se s Doubravkou parádně rozjel, a když zopakuje výkon z prvního poločasu, kdy vstřelil pět gólů, není v nedělním duelu v Benešově vůbec bez šancí. Po prvním kole má ze všech celků nejlepší bilanci, a pokud zvítězí, mohl by být po dvou kolech na první divizní příčce.

Program 2. kola divize: Dukla Praha B – Meteor (SO 10.15), Bohemians 1905 B – Tábor (SO 10.15), Domažlice – Příbram (SO 16.00 – Kubr), Doubravka – Řevnice (SO 17.00 – Štěrba), Malše Roudné – Hořovicko (SO 15.00), Kunice – Votice (SO 17.00), Benešov – Tachov (NE 17.00), Strakonice – Třeboň (NE 17.00).