V sobotu se rozběhl dvěma zápasy Memoriál Matěje Strejčka. Turnaj, jehož se zúčastní celkem osm klubů z Plzeňského kraje, otevřel duel pořádajícího Petřína s devatenáctkou plzeňské Viktorie. Úspěšnější byli mladí viktoriáni, kteří porazili divizní tým 3:2.

Zajímavou podívanou sliboval duel mezi Přešticemi a Doubravkou. Ambiciózní domácí tým, kterému koronavirus ukončil naděje na postup do třetí ligy, překvapivě podlehl Doubravce 0:2.

Jednu branku obstaral Karel Rozboud, druhou zařídil Tomáš Řehoř.

„Za celý zápas jsme si nevypracovali ani jednu gólovou šanci. Naší hře scházela větší rychlost. Za to soupeř z Doubravky působil svěžeji a především bojovněji. Zároveň potrestal dvě naše chyby v obraně. Rozhodlo to, že SENCO mělo větší hlad po vítězství. Jinak musím říct, že zápas měl slušnou kvalitu,“ uznal trenér Přeštic Stanislav Purkart.

„Bylo znát, že trénujeme o týden déle než Přeštice. V úvodu nás domácí zatlačili, ale poté jsme asi byli o něco lepší. Dvouměsíční výpadek byl poznat na obou stranách, ale jinak se odehrálo podle mě hodně slušné utkání. Důležitější než samotná výhra je ale pro nás to, že se konečně začalo hrát,“ byl kouč Doubravky Zbyněk Kočí rád, že se může opět hrát fotbal.

V neděli přivítá plzeňské SENCO na svém hřišti od 17 hodin Mýto. Ve stejný den hostí Petřín od 17.30 rovněž divizní Rokycany. Již v pátek se střetne Viktoria U19 od 17.30 v Luční ulici s Domažlicemi.