Dvěma zástupcům České fotbalové ligy z regionu odřekli na víkend zápas soupeři, a tak se Robstav Přeštice dohodl s domažlickou Jiskrou, že poměří síly mezi sebou. I navzdory tomu, že se brzy v úvodu jara střetnou i ve třetí lize.

„Za dané situace to bylo ideální řešení. Navíc oba týmy protočily hodně hráčů, takže v mistráku se střetnou jiné celky,“ vysvětloval přeštický kouč Stanislav Purkart.

„Pro trenéry to bylo poučné utkání. Oba celky se střídaly ve vedení. Padaly pěkné branky, i když jich bylo na můj vkus moc. Špatně jsme dostupovali soupeře, byli jsme moc zalezlí,“ doplnil trenér Robstavu.

Jednu ze zmíněných krásných branek dal v první půli domažlický kapitán Petr Mužík. „Ale i Došlák vyrovnával na 2:2 krásnou střelou,“ připomněl zkušený fotbalista trefu spoluhráče. Litoval však až příliš mnoha inkasovaných gólů v síti Jiskry.

Ve středu na Spartě proti U19 jich bylo šest (3:6), teď o jeden méně. „Celkově si myslím, že bylo v naší hře hodně nepřesností. Na můj vkus dostáváme hodně gólů a směrem dozadu nám to trošku skřípe, takže máme určitě na čem pracovat,“ naznačil domažlický kapitán, jakým směrem by se měla ubírat další příprava Jiskry.

Na zlepšení defenzivy pracují i přeštičtí fotbalisté. „A stejně zase dostaneme pět gólů,“ trpce se pousmál Stanislav Purkart. „Je to ale pořád začátek přípravy, sestavu točíme. Věřím, že časem se naše obranná fáze zlepší,“ pokračoval kouč Přeštic. Od zápasů v Táborsku a Souši hodlá sestavu stabilizovat.

Střelecké hody přisuzuje i terénům, na kterých se v zimě hraje. „Hřiště je namrzlé, když to útočník dobře trefí, jsou z toho góly. I my jsme směrem dopředu hráli celkem dobře,“ dodal Purkart.

Zatímco Přeštice vyzvou příští sobotu druhý tým divize SK Otava Katovice, fotbalisty Domažlic čeká od pátku minisoustředění v areálu Jiskry. Tím jim skončí hrubá část přípravy.

„V lednu jsme se věnovali kondici, až teď bychom měli postupně ladit herní věci,“ doplnil domažlický Mužík.