S napětím očekávané derby mezi kolovečským Slavojem a nováčkem z Rokycan skončilo bez gólů. Většinu utkání měli sice domácí před návštěvou šesti stovek diváků územní převahu, v závěru možná až drtivou, dostali se i do několika šancí, ale všechno marno.

Neskórovali už v premiéře s béčkem pražské Slavie, přestože jsou v jejich řadách takoví kanonýři jako Kouba, nebo Došlý. „Šance byly, ale góly jsme nedali,“ jen si povzdechl kolovečský kouč Roman Vyleta.

Domácí měli hlavně problémy vypořádat se s defenzivou soupeře. „Rokycany pozorně bránily, hrály jen na jednoho útočníka. Zvlášť ve druhé půli jsme měli velký tlak, ale vstřelit gól jsme nedokázali,“ lamentoval trenér.

Rokycany nasázely v prvním kole pražským klokanům čtyři góly, tentokrát vyšly střelecky naprázdno, ale rozhodně neodjížděly z kolovečské poutě nespokojeny. „Jsme rádi za získaný bod. Jeli jsme sem s tím, že jsme nechtěli prohrát a tomu jsme obětovali sestavu i taktiku,“ přiznal rokycanský trenér Pavel Aubrecht.

Je si totiž až příliš vědom kvality soupeře. „Koloveč byla herně lepší, my chodili do brejků, vstřelili jsme i gól, ale pro údajný ofsajd nebyl uznán. V závěru si domácí sice vytvořili tlak, ale my jsme se opět pokoušeli o protiútoky a kolovečtí hráči nás často zastavovali za cenu nevybíravých faulů, které byly ne vždy spravedlivě trestány,“ myslí si hostující kouč.

Ocenil výkon svých svěřenců. „Hráli jsme organizovaně a o úspěšný výsledek jsme se hodně prali,“ dodal Aubrecht.

Jako Alenka v říši divů si museli v nedělním podvečeru připadat borci Tachova na půdě dalšího nováčka ve Štěchovicích. Hráli se soupeřem v poli vyrovnanou partii, dostávali se i do šancí, přesto v poločase prohrávali 0:3.

„V úvodu jsme stíhali, ale najednou jsme začali hrát bez pohybu a nasazení. Inkasovali jsme první gól a v naší hře nastal chaos,“ stěžoval si Jaroslav Pták, trenér Tachova.

Výsledkem byly další dva góly do šatny, přesto se hosté nevzdávali. „Po přestávce jsme soupeře zamkli, hráli jsme jen na jejich polovině, ale trestali nás z brejků,“ konstatoval kouč.

Výsledek 0:5 je skutečností. „Jsem hodně zklamán. Nezahráli nám krajní záložníci, ani útočníci. Dostali jsme pořádnou facku hned na úvod soutěže a snad se z toho včas vzpamatujeme,“ doufá Jaroslav Pták.

Ve třetím kole Tachov přivítá Horní Měcholupy, Koloveč hraje v Českém Krumlově a rokycanský nováček hostí už v pátek rezervu pražské Slavie, která dosud neztratila ani bod.