Povede je nový kouč Milan Lucák, který je kolovečským patriotem a už seděl na lavičce spolu s Michalem Čalounem loni v závěru první části soutěže. „Na podzim nám chyběla soudržná parta. Byli tady hráči, kteří necítili sounáležitost s regionem a někteří si to sem přišli jenom odehrát. To chceme změnit,“ uvedl na webových stránkách klubu Milan Lucák.

Koloveč skončila po podzimní části fotbalové divize na třinácté příčce, což bylo daleko za očekáváním. V řadě utkání chyběly mužstvu základní předpoklady úspěchu, což je nasazení a bojovnost. V rolích asistentů trenéra budou pracovat Martin Baxa, jako hrající, a Michal Čaloun, který bude mít na starosti přípravu brankářů.

Zimní příprava proběhne celá v Luční ulici a podstoupí ji hráčský kádr, ve kterém došlo k celé řadě změn. „Budeme se připravovat na umělce třikrát týdně. Je známo, že v průběhu podzimu a po jeho skončení postupně z našeho kádru odešli Jan Milota, Tomáš Linhart, František Kouba, Tomáš Bereczký, Jakub Puchmertl a brankáři Vladan Vršecký s Pavlem Bojčukem,“ vypočítává odchody vedoucí mužstva Martin Bejdák.

„Z podzimního mužstva zůstávají Radek Černý, Jan Pavlík, Lukáš Došek, Roman Baxa, Jan Vůjtěch a Dominik Bejdák. Petr Došlý se sice zapojil do zimní přípravy u nás, ale může se stát, že půjde na testy do Domažlic. Z kádru béčka se budou s prvním celkem připravovat také Miloslav Duchoň, František Šlajs, Leoš Kruml, Karel Tomášek a Pavel Kadlec,“ říká Martin Bejdák.

Do kolovečského kádru by ještě měli přijít někteří noví hráči. „Z hostování ve Stodě by se měl vrátit zkušený Petr Vlček, ze Sezimova Ústí chceme získat na hostování Vojtěcha Moura, který v Kolovči už hrál a naposledy byl na hostování v Domažlicích,“ prozradil Martin Bejdák. „Z Tachova by měl přijít Jaroslav Malý, z Domažlic by měli hostovat Jan Mašek s Kamilem Staňkem a jednat se bude s plzeňskou Viktorií o hostování brankáře Petra Fillingera,“ nastínil možné příchody vedoucí kolovečského mužstva s tím, že vše je v jednání.

Nelichotivé postavení v divizní tabulce po podzimu říká, že s prvním jarním kolem čeká kolovečský Slavoj především boj o divizní záchranu.