Počítalo se s tím, že budou bodovat, ale to se povedlo jen Kolovči, která uhrála bezbrankový výsledkek s Hořovickem. Další dva reprezentanti regionu svorně prohráli s celky, s kterými budou na jaře bojovat o záchranu.

Koloveč má distancované Bereczkého a Baxu, dále zraněné Došlého s Brožem, proto museli vypomoci hráči z béčka. A v duelu s Hořovickem si nevedli vůbec špatně. Po vyrovnané první půli propásli domácí po přestávce několik vyložených šancí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. A protože na druhé straně hostující střelce dvakrát skvěle vychytal Bojčuk, oba celky braly po bodu za bezgólový výsledek.

„Před utkáním jsme měli z Hořovicka větší strach, ale nakonec jsme se přesvědčili, že byli hratelní,“ přiznal asistent kolovečského trenéra Martin Bejdák. Více se mu zamlouval výkon ve druhém poločase. „První půle byla vyrovnaná, to jsme měli jen náznaky šancí, ale po přestávce jsme už soupeře jasně přehrávali. Velká škoda nevyužitých šancí a břevna, které nastřelil Duchoň. Na to, v jaké jsme hráli sestavě, byl náš výkon slušný.“ Podzimní epilog čeká Koloveč venku s rezervou Bohemians 1905.

Zdravotními problémy zdecimované Rokycany, v sestavě s náhradníky, chtěly doma zvítězit nad Čížovou, ale už v poločase prohrávaly 0:3, aby nakonec padly 1:4. „Celkově to byl fotbalově slabý zápas. Do pěti minut jsme nevyužili dvě šance a z první šance hostů jsme inkasovali. Přitom mezi našimi čtyřmi hráči byli jen dva hráči soupeře,“ lamentoval rokycanský kouč Pavel Aubrecht.

Domácí se sice snažili, ale to nestačilo. Srážely je vlastní chyby. „Opět jsme začali hrát, ale naši špatnou přihrávku potrestala Čížová druhým gólem. Snaha byla vidět i potom, ale osamocený hráč mezi našimi pěti trefil šibenici. Druhou půli se už naše hra zvedla, ale tlak byl i po snížení jen platonický. Hosté nám dali čtvrtou branku,, od nás to byla jen křeč,“ komentoval zřejmě nejslabší výkon nováčka Pavel Aubrecht. S divizním podzimem se Rokycany rozloučí v sobotu na půdě Hořovicka.

Jsou jako Jánošík. Bohatým berou a chudým rozdávají. Přesně v této roli jsou tachovští borci. Poté, co dokázali vyhrát 2:1 ve Voticích, remizovat doma se Strakonicemi 2:2 a stejným výsledkem zaskočit i juniorku pražské Slavie, v sobotu si doma neporadili s Milevskem a náhodným gólem v nastaveném čase prohráli 0:1.

Tachov hrál s Milevskem na jednu branku, ale gól nevstřelil. „Jsem hodně zklamán. Soupeř byl zalezlý na vápně a my si s tím nedokázali poradit. Měli jsme hrát po stranách, místo toho jsme to tlačili středem hřiště, a když už jsme se dostali do šance, tak z jednoho metru trefíme brankáře. Ve druhé půli to byl přímo velký tlak, ale nehráli jsme dobře, nezvládli jsme to. Chybí kreativní hráč, který by naší převaze dal myšlenku. Ve druhé půli navíc soupeř polehával, než hrál. Hráči simulovali, zdržovali za přihlížení sudího,“ stěžoval si tachovský trenér Jaroslav Pták.

Zároveň přiznal, že proti betonujícím soupeřům se Tachovu nedaří. „S týmy, které chtějí hrát fotbal, se nám herně vede dobře, ale s důslednou defenzivou si neporadíme.“

V posledním kole hraje Tachov neděli dopoledne v Praze s juniorkou Dukly.