A hned ve víkendovém úvodním kole dojde k prvnímu derby mezi zástupci regionu. Tachov hostí v domácím prostředí Doubravku. Plzeňský tým je staronovým účastníkem divize. Po sestupu se dokázal okamžitě po roce vrátit a nový tachovský kouč Zdeněk Bečka ví, že jeho svěřence nečeká lehké utkání. Sám je však optimista.

„Očekávám, že přijde hodně lidí a uvidí dobrý fotbal. Samozřejmě s naší výhrou,“ přeje si kouč domácích. Oba týmy se nedávno utkaly v prvním kole Poháru ČMFS. Doubravka už v Tachově vedla 3:1, ale nakonec dramatický duel skončil 3:3 a Tachov postoupil do dalšího kola až po penaltovém rozstřelu.

„To jsme zvládli až závěr utkání, tentokrát to bude jiné, protože i kulisa utkání bude jiná,“ slibuje Zdeněk Bečka a dodává: „Chybět bude jen zraněný Machač, ostatní si léčí drobné šrámy, ale měli by být v sobotu v pořádku.“

V hráčském kádru plzeňské Doubravky došlo na poslední chvíli ke dvěma změnám. „Podařilo se nám dotáhnout do konce hostování devatenáctiletého útočníka Petra Došlého z Bolevce a naopak na hostování do Chanovic odešel útočník Peter Horváth. Hráčský kádr je před divizní premiérou celkem v pořádku. Všichni jsou zdrávi,“ uvedl doubravecký trenér Ivan Kovács.

Sám má před derby jedno přání. „Měli bychom zahrát jako v poháru do doby, než jsme zratili vedení 3:1. Pokud tento výkon zopakujeme, mělo by to být z naší strany dobré. Musíme ale vydržet hrát kvalitně celé utkání.“

Domažlice zahajují divizi v neděli na horké půdě v Táboře, který je v soutěži místo odstoupivšího Tatranu Prachatice. Chodové vstoupí do soutěže pod vedením nového trenéra Libora Žáka.

Na půdě nečekaného nováčka nebudou mít rozhodně lehkou práci. Jihočeši získali divizní soutěž v době, kdy už s ní příliš nepočítali, a o to větší fotbalová euforie ve městě v současné době vládne. Domažlický tým má však svoje nesporné kvality.

Program 1. kola divize: Hořovicko – Strakonice (SO 10.15), Řevnice – Bohemians 1905 B (SO 10.15), Malše Roudné – Kunice (SO 17.00), Tachov – Doubravka (SO 17.00 – Hrubeš), Příbram B – Dukla Praha B (NE 10.15), Meteor – Votica (NE 10.15), Třeboň – Benešov (NE 10.30), Tábor – Domažlice (NE 17.00 – Pospíšil).