Trenér Bílek povolal Rajtorala, Limberského, Petrželu, Daridu, Koláře a Pilaře. Všichni na jaře oblékali dres Viktorie Plzeň. Když k nim připočtete Jiráčka, který odešel až v zimě do Wolfsburgu a Rezka, jenž zamířil vloni v létě na Kypr, už jste na čísle osm. A pokud k Vrbově osmičce přidáte plzeňského odchovance Petra Čecha, máte pohromadě devět plzeňských jmen pro Euro. Tohle český fotbal nepamatuje!

V nominaci bylo původně pět hráčů ze současného kádru Viktorie, šestého, Vladimíra Daridu, povolal kouč Michal Bílek po duelu s Izraelem. Darida v něm zazářil.

„Jsem samozřejmě strašně šťastný. Mrzí mě však, že moje nominace znamená stopku pro Dana Pudila," komentoval svoji nominaci Darida.

„Je to neuvěřitelné. Sám si někdy říkám, že v posledních měsících se moje kariéra nastartovala způsobem, který bych si nevysnil ani v těch nejdivočejších představách. Nebojím se ale, že by se mi zamotala hlava. Zůstávám nohama pevně na zemi," ubezpečil Darida své okolí.

Záložníkovi Viktorie blahopřál i plzeňský kouč Pavel Vrba. „Proti Izraeli zahrál výborně, nominaci si zaslouží," uvedl Vrba, který však najde v Plzni 4. června na začátku přípravy poloprázdnou kabinu. „Povolal jsem hráče z juniorky, abych se v šatně sám nebál," směje se Vrba.