Jako nováček získali devět bodů a přezimují na šestém místě tabulky. A to je alespoň podle slov trenéra plzeňských hráčů Stanislava Kocoura úspěch.

Jak hodnotíte podzimní část sezony v premiéře Superligy malého fotbalu, ve které jste vybojovali devět bodů?
Když jsme se dostali do Superligy, tak jsme pořádně ani nevěděli, do čeho jdeme. Sílu soupeřů jsme neznali. Spíš jsme nechtěli udělat ostudu. Chtěli jsme najít hlavně jádro týmu, což se nám nakonec v nějaké podobě povedlo. To, že jsme na podzim uhráli devět bodů za tří vítězství, je velmi příjemné. Do jara díky tomu budeme vstupovat v mnohem lepší náladě. A já věřím, že v druhé polovině sezony by to mohlo být ještě lepší.

V devíti podzimních zápasech jste nastříleli třicet branek. S inkasovanými šestapadesáti góly ale patříte k nejhorším v celé soutěži. Čím si to vysvětlujete?
Jeden zápas se nám moc nepovedl. V Brně jsme dostali čtrnáct gólů. Jeli jsme tam v oslabené sestavě. Navíc Brno patří společně s Blanenskem k absolutní české špičce. Na tento zápas bychom chtěli už konečně zapomenout. Spíš je to ale dáno naším stylem hry. Snažíme se hrát útočně. I když se nám v některých zápasech úplně nedařilo, tak týmy, které proti nám hrály, byly překvapené, že pořád útočíme. Nemáme ve stylu zalézt a bránit v pěti lidech.

Na podzim jste vyzkoušeli poměrně dost hráčů. Koho po odehrané polovině sezony považujete za klíčové muže vaší sestavy? Nabízí se třeba Tomáš Štverák, který je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Superligy.
Určitě. Tomáš je náš klíčový hráč. Ještě bych k němu přidal Patrika Denka a brankáře Daniela Adamoviče. Tito tři kluci tvoří nejsilnější jádro týmu. Když jsou na hřišti, je to znát. Pochválit bych ale chtěl i ostatní kluky. Všichni se do toho superligového kolotoče pomalu dostávali a zaslouží slova uznání.

Co byste chtěli zlepšit do jarní fáze soutěže?
Ideální by bylo nějak zařídit to, abychom se připravovali na zápasy ve stejném složení. Na duely venku se nám to bohužel příliš nedařilo. Chtěli bychom stabilizovat kádr, domluvit se na nějakých společných trénincích, kde bychom kromě trénování probírali také taktiku a systém hry, který je v malém fotbale důležitý.

Soutěži vévodí Brno o bod před Blanenskem v čele s kanonýrem Paděrou. To se asi dalo čekat. Kdo vás ale výsledkově zklamal?
Asi Pardubice, které jsme doma porazili 2:1. A pak také Praha. Ta má ze všech týmů v soutěži největší základnu. Brno s Blanenskem jsou ale nyní úplně někde jinde.