V úvodu sezony přišli doma v utkání s Bohemians Praha o dva body za remízu 1:1. V sobotu si naopak fotbalisté Viktorie Plzeň budou chtít odvézt v podzimní derniéře z Ďolíčku plný bodový zisk.

„Doma jsme s nimi remizovali, ale to byl začátek sezony. My i Bohemka jsme se posunuli dál a já doufám, že dokážeme potvrdit, že jsme na venkovních hřištích silný soupeř," říká před posledním letošním ligovým zápasem kouč Viktorie Plzeň Roman Pivarník.

Lehké to ale večer jeho svěřenci mít nebudou. To ostatně kouč Viktorie, který v Bohemians působil, dobře ví. „V Ďolíčku se žádnému soupeři nehraje dobře. Fanoušci Bohemians, podobně jako naši, dokážou mužstvu hodně pomoci a proměnit se ve dvanáctého hráče. My ale chceme potvrdit formu z podzimu a naplno bodovat," prohlásil trenér, kterému bude chybět zraněný obránce David Limberský.

Jenže motivaci má i soupeř. V tabulce osmí Bohemians Praha 1905 chtějí proti králi podzimu napravit poslední dvě porážky bez vstřelené branky.

„Nepřemýšlíme o tom, že se jedná o konfrontaci s půlmistrem, podle mě dokonce s nejlepším českým týmem. Jde nám spíše o to, abychom získali ještě do zimy nějaké body," uvedl kouč Pražanů Miroslav Koubek, který v Plzni už dvakrát působil a v předminulé sezoně přivedl Viktorii k mistrovskému titulu. „Devadesát procent hráčů ze svého působení ve Viktorce znám, my ale musíme udělat vše pro to, aby každý ze sebe vydal jen to nejlepší. Už jsme s Viktorkou letos jednou hráli, nikdo nám nevěřil, my ale v Plzni uhráli bod," připomíná Koubek.

Kdo se budevečer v Ďolíčku radovat?