V rámci třetího kola divizní skupiny A se v sobotu poperou o důležité body mezi sebou fotbalisté Rokycan a Klatov. Zastaví zatím nulové Rokycany rozjetou klatovskou mašinu? I tak se někteří fotbaloví fanoušci před víkendovým duelem ptají.

Zatímco Klatovům vstup do soutěže vyšel náramně, svěřencům domácího trenéra Pavla Aubrechta svítí v kolonce bodového zisku velká nula. „Klatovům se začátek soutěže narozdíl od nás povedl. Určitě budou v tomto zápase favoritem. V posledním kole v Praze jsme ale podali zlepšený výkon, na kterém můžeme stavět. Hráčům nemohu upřít snahu ani bojovnost, ale srážejí nás zbytečné individuální chyby, zbrklost a přehnaná aktivita. V důležitých pasážích utkání hrajeme moc uspěchaně," říká rokycanský trenér Pavel Aubrecht.

Dobrou zprávou ale pro zkušeného kouče je, že se po zranění pomalu vrací do tréninkového režimu Jan Procházka. „Jeho stav se zlepšil. Sice není stoprocentně fit, ale už s námi zkoušel trénovat. Jestli však bude připravený do boje s Klatovy, uvidíme až den před zápasem," prozradil Pavel Aubrecht.

Doubravka, coby další divizní zástupce Plzeňského kraje, jede ke svému klání na půdu Malše Roudné. Nováček ze Sušice vyzve doma fotbalisty Jankova.

Třetím kolem o víkendu pokračuje také ČFL. Zatím stoprocentní Domažlice přivítají v postřekovském azylu Chrudim. Tachov musí ke svému dalšímu utkání cestovat do Dobrovic.

Na své si přijdou i labužníci krajského přeboru. Nejvyšší krajská soutěž má na programu kompletních osm zápasů třetího kola. 

Zajímavé utkání mohou diváci sledovat v Plzni na Slovanech, kde exdivizní Petřín hostí v souboji stoprocentních týmů Zruč.

„Zruči se v úvodu soutěže daří. Stejně jako my získala plný počet bodů. Pro nás se ale nic nemění. Cíl je pořád stejný, a to vyhrát. Navíc, když hrajeme doma, je to povinnost. Myslím si, že to bude utkání o nás. Pokud zahrajeme dobře, získáme tři body," je přesvědčený Radek Vodrážka, hlavní trenér domácího Petřína.