Hráč, který byl potrestán zákazem činnosti na dva roky kvůli pozitivnímu dopingu v loňském utkání Ligy mistrů proti Borisovu, se v pondělí v Plzni zapojil do přípravy.

„S Davidem jsme se na tomto postupu dohodli na konci minulého týdne," potvrdil informaci generální manažer FC Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

„Sportovní vedení klubu přihlédlo k hráčově nezpochybnitelnému podílu na zisku titulu či postupu do Ligy mistrů, především však tento krok bereme jako vstřícné lidské gesto v jeho nelehké životní situaci," vysvětil Šádek krok Viktorie.

„Prožitá podzimní anabáze se samozřejmě nedá zapomenout, nejedná se v žádném případě o zlehčení Davidova trestu nebo jeho dlouhodobé začlenění do kádru," uvedl generální manažer Viktorie.

Bystroň se bude s Viktorií připravovat dva týdny. „Tento postup jsme si podrobně na klubu probrali a nebude mít sebemenší negativní vliv na přípravu týmu před novou sezonou. Po uplynutí dvou týdnů David opět najede na individuální tréninkový plán. Čeká ho ještě rok a půl bez soutěžního fotbalu, tuto bitvu bohužel bude muset vybojovat sám za sebe," dodal Šádek.

Dvoutýdenní zapojení se do přípravy Davida Bystroně vítá i trenér Viktorie Pavel Vrba. „Těší mě, že se Viktoria nebála tohoto lidského kroku, ačkoliv to s sebou může nést i negativní ohlasy ze strany veřejnosti," prohlásil Vrba.

„Nikdo v klubu nezapomíná na podzim, ani na složitá zimní jednání při shánění hráčské kompenzace. Nicméně Davida známe především jako vynikajícího hráče a kluka, kterému mohou dva týdny v kabině mužstva hodně psychicky pomoci," míní kouč.

Samotný hráč měl v první chvíli po návratu do kabiny Viktorie rozpačité pocity. „Uvítání kluků mě ale utvrdilo v tom, že toto rozhodnutí bylo správné," svěřil se Bystroň.

„Jsem strašně rád, že mohu být opět na čas součástí kabiny, parta i týmový trénink mi moc chyběly. Mám tak obrovskou motivaci přečkat zbývající dobu trestu," dodal hráč, který fandil v kotli Viktorie v posledním kole ligy v Liberci.