O postup ale podle záložníka Viktorie nepřišli Plzeňané v Istanbulu. „Prohráli jsme si ho už v prvním zápase v Plzni. Měli jsme to doma zvládnout lépe," litoval po utkání český reprezentant.

Proč podle něj Viktoria první zápas nezvládla? „Asi jsme měli v hlavách až příliš myšlenku, že velký úspěch je na dosah a to nám v prvním utkání svazovalo nohy," míní Darida.

V odvetě podala Plzeň mnohem lepší výkon. „Do Istanbulu jsme po porážce 0:1 jeli s tím, že nemáme ztratit, hrálo se nám lépe," vysvětlil si zlepšený výkon Západočechů v odvetě.

Mužstvu podle něj prospěl návrat Davida Limberského do sestavy Viktorie. „Bylo to znát, příchod Davida nám pomohl, na svá místa se mohli vrátit i další hráči. V tomto složení jsme zvyklí hrát a mohli jsme zase předvádět naši hru," řekl.

Záložník Plzně věřil, že po vyrovnávací brance mužstvo ještě může vstřelit druhý gól, který by Západočechy posunul do čtvrtfinále Evropské ligy. „Bylo ještě dost času dát druhý gól. Bohužel se nám to už nepodařilo. Je to škoda. K postupu nebylo daleko," zalitoval Vladimír Darida.