V sobotu nastoupil v barvách národního týmu proti Polsku a dnes ho čeká v Rotterdamu duel se silným mužstvem Nizozemska.

Bakoš tak testoval v sobotu soupeře, se kterým se utká na Euru česká reprezentace.

„Kluci si musí dát pozor na hru po stranách, právě po křídelní akci jsme inkasovali. Jeden obránce centroval a druhý zakončoval. Podle očekávání jsou nejnebezpečnějšími hráči Polska fotbalisté mistrovského Dortmundu. Pokud se podaří eliminovat jejich sílu, bude mít český tým určitě šance na úspěch," posílá Bakoš radu nejen svým šesti spoluhráčům z Viktorie, kteří jsou v nominaci pro Euro, ale i celému českému týmu.

Slováci nakonec podlehli Polsku 0:1, ale vytvořili si několik brankových příležitostí, selhali však v koncovce.

„Poláci byli v první půli lepší, po přestávce jsme je však začali lépe napadat a přišly také šance. Sám jsem měl dvě zajímavé příležitosti, ale střelecká smůla ze závěru sezony se mě bohužel pořád drží," zalitoval slovenský forvard.

Polský kouč Franciszek Smuda si po zápase stěžoval na tvrdou hru Slováků.

„Modlil jsem se, aby se nikdo nezranil," prohlásil po zápase.

Bakoš je ale jiného mínění. „Po utkání jsme se tomu výroku museli zasmát. Poláci padali jako hrušky a rozhodčí to pískal. Chápu, že se báli zranění před šampionátem, ale tohle bylo až příliš okaté," uvedl útočník Viktorie.

„Nic zákeřného se vážně nedělo. Hráli jsme tvrdý, ale férový fotbal," ubezpečuje Marek Bakoš.

Bakoše těší velký počet fotbalistů Viktorie v českém národním mužstvu.

„Je to vyznamenání pro celý klub. Jsem hrdý, že můžu být součástí takto úspěšného týmu, a pevně věřím, že kluci prokážou na Euru svoji kvalitu," přeje si.

Bakoše překvapila nominace Vladimíra Daridy.

„Nebudu lhát, nečekal jsem to. Jsem ale přesvědčen, že svým fotbalovým myšlením může českému týmu pomoci. Na svůj věk je výjimečným fotbalistou," dodává Marek Bakoš.