Výborným výkonem záložník Viktorie Plzeň Vladimír Darida pořádně zamotal hlavu reprezentačnímu kouči Michalu Bílkovi. Trenér české reprezentace se nakonec rozhodl pro dvacetiletého mladíka z Plzně a z nominace vyřadil zkušeného Pudila.

„Jsem samozřejmě strašně šťastný. Mrzí mě, že moje nominace znamená stopku pro Dana Pudila, ale pravidla UEFA větší počet nominovaných neumožňují," komentoval svoji překvapivou nominaci Vladimír Darida.

Talentovaný záložník jel původně na rakouské soustředění v roli dočasného náhradníka jako záskok za rehabilitujícího kapitána Tomáše Rosického. Nakonec se ale podívá na Euro. „Nechci, aby to znělo neskromně, ale s výkonem v sobotním zápase jsem byl spokojen. Trošku jsem byl nervózní, ale moc se mi hodily zkušenosti z těžkých zápasů v dresu Viktorky v lize i v evropských pohárech," viděl svůj reprezentační debut v A týmu Vladimír Darida.

„Je to neuvěřitelné. Sám si někdy říkám, že v posledních měsících se moje kariéra nastartovala způsobem, který bych si sám nevysnil ani v těch nejdivočejších představách. Snažím se ale zůstat nohama na zemi, pořád se mám co učit," říká s pokorou.

Z toho, že by nosil hlavu v oblacích, strach nemá. „Sám jsem dost kritický, a především pak mám štěstí na lidi ve svém okolí, kteří jsou schopni kdykoliv mě z pomyslné hrušky sundat. Ať jsou to rodiče, přítelkyně, nebo ve Viktorce trenér Vrba nebo kapitán Pavel Horváth," dodává.

Daridova nominace trenéra Viktorie Pavla Vrbu potěšila. „Vláďa byl spolu se sparťanským Krejčím pro mě největším překvapením jarní části ligy, takže nominace na Euro mně už tak nepřekvapila. Podle mne je zasloužená. Vláďa měl na jaře výbornou formu," říká trenér Viktorie Pavel Vrba, který na jaře posunul Daridu do základní sestavy místo Jiráčka, jenž odešel do bundesligového Wolfsburgu.

„Mezistátní zápas v Rakousku proti Izraeli vyšel Daridovi náramně, zahrál v něm velmi dobře. Uvidíme ale, jak zvládne Euro," dodává plzeňský kouč.

Vladimír Darida je tak v nominaci trenéra Bílka už šestým hráčem ze současného kádru Viktorie Plzeň.

Se záložníkem Viktorie naopak nemůže počítat kouč české jednadvacítky Jakub Dovalil pro dva důležité kvalifikační zápasy. „Rád bych samozřejmě oba zápasy za lvíčata odehrál, ale možnost podívat se na Euro je něco zcela výjimečného," míní Darida.