Vtýmu horkého kandidáta na postup do Premier League stráví čtyřiadvacetiletá opora západočeského klubu tři dny. „Ano, Daněk odcestoval ke třídenním testům do Birminghamu. Anglický klub si unás vyžádal svolení, aby uněj Daněk mohl tři dny trénovat, a my jsme Bromwichi vyhověli,“ potvrdil informaci otřídenních testech reprezentačního brankáře Zdeněk Kořínek, generální manažer FC ViktoriaPlzeň.

Podle něj ale vsoučasné době není situace taková, že téměř dvoumetrový brankář měl opustit Viktorii ještě vzimním přestupném termínu.

„Momentálně žádná nabídka na přestup od Angličanů ani od nikoho jiného na stole neleží. Už před první návštěvou Daňka vAnglii loni vprosinci jsme mu ale slíbili, že mu testy vBirminghamu jako zajímavou a cennou zkušenost umožníme. Asvůj slib jsme splnili,“ dodává generální manažer ViktoriePlzeň.

Vkaždém případě všek bude brankář Michal Daněk chybět trenéru Stanislavu Levému ve středečním utkání turnaje Tipsport liga proti druholigové DuklePraha.

„Jenže on by stejně nechytal. Nechtěl jsem ho ještě stavět do zápasu a zbytečně riskovat, doléčuje si zranění zligového zápasu na Spartě,“ vysvětluje trenér Viktorie.

Ion nadále počítá sDaňkovými službami po jeho návratu zAnglie. „Vpátek by měl být zpátky vPlzni. Podle mých informací od majitelů Viktorie není jeho odchod tak horký,“ říká trenérLevý.

Pokud by se ale situace změnila a Daněk by odešel? „To by se nám už kompletně rozpadla celá osa podzimního týmu,“ konstatoval trenér ViktoriePlzeň.