„Došlo k dohodě o prodloužení hostování do konce letošního roku,“ potvrdil včera informaci sportovní manažer Viktorie Adolf Šádek.

Podle předsedy dozorčí rady FC Viktoria Plzeň Miroslava Kříže Plzeň inkasovala za jarní hostování Daňka v klubu West Bromwich Albion 230 tisíc euro, což je téměř šest milonů korun. Stejnou částku by měl západočeský klub dostat za prodloužení hostování.

Samotný brankář ale není ze situace příliš nadšený. V Anglii si zachytal jen pětkrát za rezervu a šanci v prvním týmu nedostal.

„Přitom trenér byl se mnou spokojen. Čekal jsem, že si zachytám alespoň v poháru proti třetiligovému týmu anebo v lize poté, co měl klub postup jistý. Nedostal jsem se však ani na lavičku,“ říká Michal Daněk, který je v těchto dnech na dovolené v Ostravě a užívá si rodiny, přítelkyně Kristýny a pětitýdenního syna Tadeáše.

V klubu mezitím prodloužila smlouvu brankářská jednička, 37letý Ir Kelly, a náladu Daňkovi nevylepšila ani zpráva, že Albion chce koupit dalšího brankáře z Kodaně.

„Je to pravda, přečetl jsem si to na webových stránkách West Bromviche,“ potvrdil Daněk, který včera v noci konzultoval situaci v Ostravě se svým manažerem Ondřejem Chovancem.

„Vím, že zájem projevuje Sparta i Slavie. A společně s agentem chceme hledat nějaké řešení. Sedět na lavičce a vydělávat přitom peníze, to můžu v pětatřiceti letech. V pětadvaceti chci ale chytat,“ svěřil se brankář.

Daněk ví, že rozhodující je dohoda mezi Viktorií a anglickým klubem. „Rád bych si proto o celé věci promluvil s panem Křížem,“ říká Daněk, který se chystá do Plzně na dnešní ligu s Mostem.