V pondělí od 17.30 hodin se Západočeši představí před televizními kamerami ČT2 na hřišti vedoucího celku první Gambrinus ligy v Jablonci a plzeňský gólman by se nezlobil, kdyby neinkasoval v lize potřetí za sebou.

Je to pro vás výzva, udržet právě v Jablonci na trávníku lídra ligy dotřetice čisté konto?
Bylo by to určitě příjemné. Chceme navázat na výkony a výsledky z posledních zápasů a Jablonci sebrat nějaké ty body.

Branku Severočechů hájí zkušený Špit, berete zápas také jako souboj brankářů? Jak podle vás vzájemný souboj dopadne?
To je úplně jedno, jak dopdne souboj Daněk – Špit. Důležitější bude, jak skončí zápas Jablonce s Plzní. Chceme ho zvládnout a ze severu Čech nepřijet s prázdnou.

I přes vyhřívaný trávník se dá vzhledem k současnému počasí očekávat v Jablonci těžký terén. Jak dalece může být tato skutečnost pro brankáře nepříjemná?
Rozmoklý, případně rozbahněný trávník, to není pro gólmana nic příjemného. Ale je to vždycky stejné pro oba brankáře, v tomhle případě pro mne i pro Špita.

Co bude v utkání rozhodující?
Jsme si vědomi síly a současné formy soupeře, který vede ligu. My ale musíme udělat všechno pro to, abychom mu jeho hru znepříjemnili a naopak mu vnutili tu vlastní. Abychom to byli my, kdo bude zápas řídit.

Plzeň v Jablonci vyhrála před dvěma lety 1:0. Gól vstřelil Marek Jarolím, který nyní hraje za Jablonec. Svůj kousek tak už nezopakuje…
Jedna šance tu je, mohl by si dát vlastní gól (smích). Já věřím, že se situace bude opakovat, dáme gól, žádný nedostaneme a v Jablonci zvítězíme.

Komu ze svých spoluhráčů věříte, že by mohl skórovat?
Pavlovi Horváthovi, ale z penalty to nejspíš nebude, protože ji asi kopat nebudeme. A potom věřím Honzovi Rezkovi, pokud dostane důvětu trenéra a nastoupí.