„Čeká nás další velký fotbalový svátek a věřím, že jako my to cítí i naši fanoušci a přijdou nás podpořit v co největším počtu,“ vzkázal útočník Jan Kliment fanouškům, kteří si mohou vstupenky na tento zápas pořídit v i Plzni. Prodávají se od pondělí výhradně na pokladnách za severní věží Doosan Areny. Cena je 500 korun a platba je možná jen v hotovosti.

Vzhledem k tomu, že je v Itálii povinný adresný ticketing, musí každý kupující nahlásit své jméno, příjmení, datum narození a číslo cestovního dokladu. Pokud nakupuje vstupenky pro své známé, musí přinést i jejich údaje.

Plzeňští už jednou vzali Milán útokem, před jedenácti lety jich vyrazilo na vůbec první výjezd v Lize mistrů proti AC na čtyři tisíce.

„Atmosféra na San Siru byla nejlepší ze všech venkovních zápasů, které jsme v Lize mistrů absolvovali, hodně bouřlivá a nezapomenutelná,“ vzpomínal Daniel Kolář, pamětník zápasu s AC Milán a momentálně sportovní ředitel klubu. „Vím, že nás tam tehdy přijelo podpořit obrovské množství našich příznivců a pro všechny to byl obrovský zážitek,“ dodával.

Výzva čtenářům

Zúčastnili jste se před 11 lety památného výjezdu do Milána a chcete se o svoje zážitky podělit s ostatními. Pošlete fotografie z italského velkoměsta i s krátkým komentářem na e-mail: zdenek.soukup@vlmedia.cz. Vybereme ty nejpovedenější a zveřejníme je na www.plzensky.denik.cz.