A nutno uznat, že zaslouženě. Slovácko bylo ve všech směrech lepší a v 5. kole FORTUNA:LIGY vyhrálo v Doosan Areně 2:0, což před čtvrteční odvetou s Antverpami není příznivá zpráva.

Navíc vyšli viktoriáni už počtvrté v řadě střelecky naprázdno. Pokud chtějí plzeňští fotbalisté pomýšlet na účast v pohárové Evropě, musí se nutně zlepšit.

Takovou střeleckou mizérii už dlouho nepamatují. A když k tomu připočteme, že až na dva zápasy pokaždé i inkasovali, problémy jsou na světě. „Nálada je hodně špatná, ale teď už myslíme na Antverpy. Dáme do toho všechno, o postup se porveme,“ sliboval po utkání se Slováckem za kabinu slovenský záložník Roman Procházka. Nový muž v sestavě.

Oproti zápasu s Antverpami udělal plzeňský kouč hned sedm změn v základu, ale ani to nepomohlo. Spíš naopak, souhra se nedařila.

„Ve čtvrtek nás čeká další zápas, chtěli jsme rozložit zátěž na celý kádr, který tady je,“ vysvětloval plzeňský kouč krok, který příliš nevyšel. Souhra na hřišti vázla.

Výsledkem toho je první domácí ligová porážka od března 2018.

„I tak nám to utkání spoustu věcí ukázalo,“ naznačil Vrba. „Nakonec zjistíte, že stejně můžete hrát se třinácti až čtrnácti lidmi, i když si to někdo možná nemyslí. Je otázka, jestli jsme schopní takovou porci zápasů potom zvládnout,“ dodal.

Čtvrteční odvetu 3. předkola Evropské ligy by jeho tým měl zvládnout. Vyřazení by mohlo mít pro Plzeň fatální následky.

FC Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko
Slovácko vyloupilo Plzeň, po zásluze