Viktoriáni mají v přípravě na kontě tři vítězství, ještě ani jednou neinkasovali. Postupně porazili Písek (8:0), Příbram (1:0) a Ústí (1:0).

„To byl zatím nejtěžší soupeř,“ říkal po hubené výhře na 11. celkem druhé ligy jeden z plzeňských asistentů Pavel Horváth.

Ve středu dopoledne přijede do Plzně lídr této soutěže, který má našlápnuto k návratu mezi elitu. Na úvod přípravy Zbrojovka doma remizovala (3:3) se Zlínem.

Fotbalisté Viktorie Plzeň se místo odjezdu na herní kemp ve španělské Esteponě dál pokračovat v zimní přípravě v domácích podmínkách tréninkového areálu v Luční ulici, kde přivítají na vyhřívaném přírodním trávníku brněnskou Zbrojovku. Do hlediště mohou opět jen diváci, kteří prodělali Covid-19 nebo mají ukončené očkování. Vstupné je 50 Kč, zdarma mohou přijít držitelé permanentních vstupenek, platebních karet FC Viktoria od ČSOB, VIP karet či ZTP průkazů.

„Ze zápasu opět připravíme na klubovém YouTube kanálu živý přenos,“ informovala plzeňská Viktoria na svém webu.

Brněnská Zbrojovka chce na jaře dokončit útok na postup do nejvyšší české soutěže. Na čele tabulky druhé ligy má desetibodový náskok před béčkem Sparty a městským rivalem z Líšně. Dres Zbrojovky obléká i někdejší viktorián Jakub Řezníček a teď v zimě tam přišel na hostování brankář Jakub Šiman. Teď se tedy na skok vrátí do dobře známého prostředí v Luční ulici.