Ještě v neděli večer, když se plzeňský stoper Jakub Brabec loučil na boleslavském stadionu po porážce od nováčka z Hradce Králové (0:1), první v letošní sezoně FORTUNA:LIGY, přáli mu spoluhráči z Viktorie hodně štěstí na reprezentačním srazu.

Reprezentační stoper už včera pózoval v Řecku s šálou Arisu Soluň, kterému by se měl upsat na tři roky.Reprezentační stoper už pózoval v Řecku s šálou Arisu Soluň, kterému by se měl upsat na tři roky.Zdroj: arisfc.com.gr

Jenže tam v pondělí dopoledne 29letý stoper nedorazil, omluvil se z osobních důvodů. To proto, že odletěl do Řecka, kde se podle tamních médií dohodl na tříleté smlouvě s Aris Soluň. Odpoledne už řecký klub zveřejnil na svém facebookovém profilu fotografii Jakuba Brabce se šálou v klubových barvách, kterak podepisuje žlutočerný dres Arisu.

„Mám radost, že jsem tady. Je to pro mě nová výzva. Ještě mě čeká zdravotní prohlídka a podpis smlouvy. Pak bude čas říct více,“ citoval Brabce server Metrosport.gr.

„Spoluhráči z národního týmu Vaclík a Pekhart mi tenhle přestup doporučovali. Mohu hrát hned, ještě v neděli jsem nastoupil za Plzeň. Mám za sebou normální přípravu i soutěžní zápasy,“ hlásil z Řecka 29letý fotbalista, jehož si řecký klub vyhlédl do dvojice s Brazilcem Fabianem.

Jan Sýkora během utkání proti Hradci Králové.
Sýkora se vrátil do Plzně a hned nastoupil proti Hradci Králové

„Ten často bývá ofenzivní. Je potřeba mít k němu někoho, kdo to bude jistit vzadu. Brabec je zkušený, obounohý fotbalista,“ uvedl řecký server portál allaboutaris.gr.

Reprezentační stoper už včera pózoval v Řecku s šálou Arisu Soluň, kterému by se měl upsat na tři roky.Reprezentační stoper už pózoval v Řecku s šálou Arisu Soluň, kterému by se měl upsat na tři roky.Zdroj: arisfc.com.gr

Aris Soluň, který skončil v minulém ročníku řecké ligy na třetím místě a momentálně je sedmý, stejně jako Viktoria neúspěšně bojoval o postup do skupiny Evropské konferenční ligy, vypadl s kazašskou Astanou. Na soupisce má vedle Řeků hráče deseti národností, včetně Brazilců a Argentinců.

Teď k nim tedy přibude sparťanský odchovanec Brabec, který byl od února 2019 v plzeňské Viktorii. Nejprve na hostování, které se po půlroce změnilo na přestup z belgického Genku. Ale před návratem do Česka reprezentační stoper hostoval v tureckém Rizesporu.

V dresu Viktorie zpočátku neměl místo jisté, ale postupně se do sestavy dostal a po odchodu Hubníka po něm převzal i kapitánskou pásku.

Reprezentant Jakub Brabec se po Euru připojil k viktoriánům až v průběhu soustředění v rakouském Westendorfu. Poprvé nastoupil proti ruské Ufě.Reprezentant Jakub Brabec.Zdroj: Foto: fcv

Plzeňský trenér Michal Bílek během nedělního zápasu v Hradci Králové (0:1).
Se šéfem klubu mluvíme o zúžení kádru, připustil plzeňský trenér Bílek

Hrál za trenéra Pavla Vrby, Adriana Guľy i pod Michalem Bílkem, i když od návratu z Eura, kvůli němuž prakticky přišel o letní volno, se spekulovalo o jeho možném odchodu do zahraničí.

Ztrácel i pozici v kabině, která si před sezonou zvolila za kapitána jiného stopera Lukáše Hejdu, Brabec byl společně s Luďkem Pernicou jen jeho zástupce.

Plzeňský kapitán Jakub Brabec v úvodním utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy, které doma viktoriáni vyhráli 2:1.Zdroj: Foto: fcv

Po sezoně mu navíc končí ve Viktorii smlouva a tak se krátil čas možný pro jeho zpeněžení. Po vypadnutí z pohárové Evropy musí plzeňský klub ještě víc šetřit a Brabec patřil s 500 tisíci měsíčně k nejlépe placeným hráčům.

Za plzeňskou Viktorii odehrál 79 ligových zápasů, v nichž vstřelil čtyři góly. Přicházel sice přesně v den odletu k odvetě Evropské ligy do zápasu v Záhřebu, ale do zápasu ještě nezasáhl.

A v následujících sezonách s viktoriány neprošel přes nástrahy pohárových kvalifikací. Naposledy ztroskotali ve čtvrtek na CSKA Sofia.

Nová posila Viktorie Plzeň Jan Sýkora (vpravo) v utkání v Hradci Králové.
Po krachu na evropské scéně padli viktoriáni i v lize u nováčka