O zisku důležitých tří bodů z půdy jedenáctého týmu tabulky rozhodlo už prvních pětačtyřicet minut, ve kterých svěřenci hrajícího trenéra Martina Bronce vstřelili tři branky.

„První poločas se nám celkem vydařil. Po krásných kombinačních akcích dokázal Lukáš Čížek třikrát skórovat. Ve druhém dějství jsme už nebyli tak hladoví, ale naštěstí jsme vítězství uhájili," říká Martin Bronec, hrající trenér Rozvadova.

Domácí Vejprnice do utkání s jedním z favoritů na vítězství v soutěži nasadili velmi mladý tým. Věkový průměr základní sestavy činil 22,72 roku.

Možná proto byl kouč Jiří Šámal i přes porážku spokojený. „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, a tak jsme museli dát šanci dalším mladým hráčům. V prvním poločase viděli diváci ofenzivní fotbal. My jsme měli velké šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Soupeř naopak své příležitosti proměnil v góly. Ve druhé půli hosté dobře takticky drželi míč, a i když jsme dokázali zápas zkorigovat, na body jsme nedosáhli. Škoda, že se nám na rozdíl jediné branky nepodařilo snížit dříve. I tak jsem ale s výkonem velmi spokojený," ohlíží se za sobotní porážkou vejprnický lodivod Jiří Šámal.

Zatímco Vejprnice už nemohou skončit lépe než jedenácté, fotbalisté Rozvadova budou v posledním kole na dálku bojovat o první místo.

„Samozřejmě ještě o tu nejvyšší příčku zabojujeme, ale nemáme to bohužel ve svých rukou. Sušice má náskok dvou bodů a hraje v Mýtě, Přeštice zase hostí Chotíkov. My se tak i tak doma chceme rozloučit s povedenou sezonou vítězstvím, byť plzeňský Rapid, který nás čeká, nám herně v posledních letech moc nesedí. Měli bychom být ale kompletní, a pokud budeme předvádět i nadále kvalitní hru, měli bychom vyhrát," dodává rozvadovský kouč Martin Bronec.