Své zkušenosti s mnohonásobným mistrem Norska a pravidelným účastníkem evropských pohárových soutěží má i slovenský stoper Viktorie Marián Čišovský.

„Proti Trondheimu jsem nastoupil v předkole Ligy mistrů před deseti lety v dresu Interu Bratislava,“ vzpomíná vytáhlý zadák, který přišel do Plzně letos v létě z rumunského Temešváru.

„Trondheim měl v té době vynikající mužstvo. Jestli si dobře vzpomínám, tak byl v té době jediným týmem, který si zahrál osm let po sobě skupinu Ligy mistrů,“ poukazuje Čišovský na kvality tehdejšího Trondheimu.

Inter ale v prvním zápase v Bratislavě silného protivníka překvapil. Ještě v devadesáté minutě vedl slovenský mistr 3:1. Potom se ale projevila hráčká kvalita a především bohaté zkušenosti Rosenborgu z pohárových zápasů a norský šampion dokázal výsledek srovnat na 3:3.

„Dostali jsme sice gól z penalty, která neměla být, ale závěr zápasu nám nevyšel, dali jsme si dokonce vlastní gól,“ vzpomíná Čišovský.

Odveta dopadla pro Inter ještě hůře, v Trondheimu prohrál 0:4 a z dalších bojů byl vyřazen. „Odvetu jsme nezvládli a před vyprodaným stadionem čtyřikrát inkasovali,“ vrací se o deset let zpátky.

„Současný tým Rosenborgu se s tím před devíti lety nedá srovnávat, hráči se vyměnili a je to úplně jiné mužstvo. Stále to ale bude silný soupeř a nebudeme to mít lehké. Ale i my máme svůj sen a půjdeme za ním,“ dodává Čišovský.