I když v přípravě kvůli operačnímu zákroku a následné léčbě stihl odehrát v domácích podmínkách jediný zápas a nastoupil až v utkáních na Kypru, na jeho rozehranosti to nebylo znát.

V prvním utkání vyřazovací fáze Evropské ligy proti Neapoli patřil stoper Marián Čišovský k oporám defenzivy Viktorie Plzeň.

Čtyřčlenná obrana Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský pracovala jako perfektně seřízený stroj a pomohla výrazně týmu k zasloužené výhře 3:0.

Přestože má Viktoria skvělou pozici do odvety, to, že by mohla v odvetě pod dojmem tříbrankového náskoku polevit v koncentraci, podle Mariána Čišovského nehrozí.

„Už samotná vysoká kvalita Neapole nám nedovolí podcenit vůbec nic. Připravujeme se na zápas stejně, jako kdyby první zápas skončil 0:0," ubezpečuje zkušený zadák.

Na stadionu San Paolo musel společně se svými spoluhráči čelit v defenzivě takovým útočným hvězdám, jako jsou Édinson Cavani nebo Čišovského kolega ze slovenské reprezentace Marek Hamšík.

„Oba mají neskutečnou kvalitu, jsou to top fotbalisté v Evropě i na světě. V odvetě musíme být velice důslední v maličkostech a zápas zvládnout," uvědomuje si.

Marián Čišovský ví, že utkání je více než dobře rozehrané, ale je nutné udělat poslední krok. „A ten bude ještě hodně těžký. V kabině se o tom bavíme, snažíme se situaci dlehčit, obracíme to v legraci. Samotný zápas ale bereme zcela vážně," říká.

Stoper Viktorie se těší na atmosféru ve vyprodané Dosan Areně. „Věřím, že nám naši příznivci vytvoří skvělé prostředí jako vždy," přeje si.

O utkání je obrovský zájem. „Je to až neskutečné, každou chvíli mně zvoní telefon s žádostmi o lístky. Škoda, že stadion má kapacitu necelých dvanáct tisíc. Věřím, že kdyby tu bylo dvacet tisíc míst, byly by tribuny plné," domnívá se.

Do Plzně se dokonce chystají i fanoušci ze Slovenska. „Mám například lístky pro známé z Humenného, odkud pocházím, což je asi tisíc kilometrů od Plzně. I na Slovensku je zájem o zápas enormní," dodává Čišovský.