„Pro nás je výhoda, že nemusíme hrát předkola pohárů a můžeme se tak soustředit na začátek domácí ligy. Začátek je vždycky důležitý, a když zachytíme první dva zápasy, tak se chytneme všichni a pro mužstvo to bude jedině dobře. V posledních sezonách se nám začátky soutěže vydařily, na což budeme chtít navázat. Na sezonu jsme natěšení,“ říkal na tiskové konferenci po pátečním  prvním tréninku na novou sezonu Radim Řezník.

 Nejúspěšnější klub posledních let nemůže mít jiný cíl než český titul. S jakými ambicemi ale Viktoria v září vstoupí do Ligy mistrů? „Podle mě cílem bude skončit do třetího místa, abychom postoupili do play-off Evropské ligy. Pro nás je základní skupina Ligy mistrů pohádka a postupu do ní si strašně vážíme. Teď si počkáme na los, ale nic jednoduchého nás v poháru nečeká,“ uvedl Řezník.

Českou fotbalovou ligu čeká revoluce, protože po 30. kolech se soutěž rozdělí na tři skupiny – o titul, o Evropskou ligu a o záchranu. „Nevím, jak bych to zatím hodnotil. Nemám s tím zkušenost a uvidíme až po prvním roce. Nechci říkat, jestli play-off bude mít pro nás přínos, nebo nám uškodí,“ tvrdil.

V pátek a v sobotu mají viktoriáni jeden trénink, v neděli dostali volno a od pondělí začnou naplno. „Možná je to takhle dobře. Páteční první trénink byl takový rozjížděcí, abychom se s tím sžili. Trénink byl zábavný, hráli jsme bago a na konci byla hra s míčem. Takže v pohodě,“ okomentoval úvodní trénink Radim Řezník.

Pravý obránce Viktorie dodal, že po sezoně trenér Pavel Vrba nedal hráčům tréninkový plán na dovolenou. „Dostali jsme úplné volno,“ podotkl Řezník.

Pavel Vrba.
Viktoria poprvé trénovala. I s posilami