Fandové ale zároveň trpí nejistotou, zda seženou lístky. Zájem o premiérové zápasy Ligy mistrů v Plzni bude obrovský.

„Fanoušci už volají a ptají se na cenu lístků a spuštění prodeje," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillár. Všem nedočkavcům vzkazuje, že podmínky prodeje lístků oznámí klub začátkem příštího týdne.

Už nyní je jasné, že lístky na všechny tři domácí zápasy budou prodávány v balíčku a teprve kdyby se tímto způsobem kapacita stadionu nevyprodala, byly by ke koupi lístky a jednotlivě. Nezodpovězenou otázkou zatím je, kolik budou vstupenky stát. Když hrála Plzeň Ligu mistrů před dvěma roky, balíčky na zápasy v pražském Edenu stály od 3200 do 4200 korun. Fandové doufají, že nyní to bude méně. „Kdyby balíček stál 1800 korun do kotle, tak by to bylo fajn," přeje si jeden z vůdců plzeňských fans Zdeněk Pavel.

Mluvčí klubu Pavel Pillár řekl, že pokud nenastanou komplikace při tisku vstupenek, chtěla by Viktoria spustit prodej 8. září.

Klub slíbil, že při prodeji balíčků dostanou určitě přednostní právo majitelé permanentek. „Ale vzhledem k tomu, že máme čtyři a půl tisíce permanentkářů, tak zřejmě nenabídneme každému z nich dva balíčky, ale pouze jeden," vysvětlil Pillár s tím, že klub musí lístky nabídnout také partnerům.

Kapacita plzeňského stadionu je zhruba 11 tisíc diváků a klub musí vyjít vstříc i partnerům UEFA. Lístků do volného prodeje tak nezbude příliš a ten, kdo je bude chtít, se musí připravit na válku o ně v dlouhé frontě.

Obrovský zájem určitě bude i o zápasy na hřištích soupeřů, hlavně 23. října v Mnichově. Do Plzně by mělo přijít asi tři a půl tisíce lístků, pět procent kapacity tamní Allianz Areny. Ta bývá většinou vyprodána, ale kdo chce, může zkusit štěstí a koupit lístek přímo v Mnichově. Včera už je Bayern začal prodávat, na zápas s Plzní stojí 30 až 80 eur. I české cestovky už nabízejí zájezdy do Mnichova, včetně lístku stojí necelé 4000 Kč.