„Dařilo se nám především v obraně, tam podle mě byla naše největší síla," hodnotí trenér týmu Michal Ježek. „Hlavně jsme všichni dobrá parta. To je takový ten nezbytný základ," dodává útočník Petr Pašek.

Právě Pašek je s dvanácti góly nejlepším střelcem Dýšiny. „Vždycky to ale může být ještě lepší. Hlavně je to zásluha mých spoluhráčů, kteří mi na několik gólů skvěle nahráli. Nikdy to není jen o jednom hráči," pravil skromně útočník Pašek.

Trenér Ježek byl s výkony mužstva převážně spokojen. „Ani nedokážu najít nějakou slabinu. Když se nedařilo, tak to nešlo celému týmu. Ke konci nám možná trošku docházela šťáva, ale nepřišlo mi, že bychom měli nějakou vyloženě slabinu," řekl.

Nyní se jeho tým bude muset vypořádat se ztrátou jednoho z klíčových hráčů. Střední záložník Jan Soroka totiž odešel do Německa. „Upeklo se to docela narychlo, my ho nyní budeme muset nahradit. Bude to hodně těžké, protože Honza byl náš nejlepší hráč. Snad to ale dokážeme," řekl Pašek.

Tým před pár dny absolvoval náročné soustředění v Žinkovech. Podle trenéra Ježka se zaměřil hlavně na takovou tu „zimní klasiku", což znamená zejména náročnou kondiční přípravu.

„Hlavně jsme se věnovali tomu běhání. Soustředění bylo dobré," řekl Ježek. „Po fyzické stránce bylo soustředění velmi náročné. Na druhou stranu to splnilo svůj účel, všichni jsme to dokázali odběhat i odmakat. Doufejme, že nám to do těch jarních bojů něco dá," doplnil Pašek.

Během zimní přípravy na Dýšinu čeká každoroční turnaj v Horní Bříze. Tým trenéra Michala Ježka do něj vstoupí střetnutím s domácím celkem 13. února od 14.00, posléze si ještě zahraje s Křimicemi, Nýřany, Štěnovicemi a na závěr s Kaznějovem.

„Na ten turnaj se samozřejmě hodně těšíme, bude to zpestření zimní přípravy. Každoročně se nám tam i poměrně dařilo, a tak uvidíme, jestli to bude pokračovat také tento rok," vyhlíží přátelský turnaj nejlepší střelec týmu.

Do soutěžních zápasů vkročí FK Dýšina 27. března na půdě předposledního Rapidu Plzeň B. Nikdo v klubu netají, že hlavním cílem bude postup do vyšší soutěže.

„Chceme se o to pokusit. Postup je samozřejmě náš hlavní cíl, ale určitě to nebudeme nějak bezhlavě hrnout. Buď to vyjde, nebo nevyjde. Řeknu to zkrátka tak, že prostě chceme postoupit," prozradil Michal Ježek. „Opravdu to bude náš hlavní cíl, přejeme si postoupit," doplnil Petr Pašek.

Michal Belšán