„Soupeř má mladé mužstvo doplněné zkušenými hráči. Vždyť Šámal a Löwy mají už něco odehráno. Jsme však v roli favorita a já nic jiného než vítězství neberu. Přestože vím, že se domácí na utkání hodně vyhecují. Ale těšíme se i my,“ tvrdí chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Vedoucí tým tabulky má hráčský kádr téměř pohromadě. „Uzdravuje se Stružka, ostatní jsou v pořádku. Sestava je věcí trenéra, ale platí dohoda, že bude dávat příležitost i hráčům z lavičky. Vágner samozřejmě bude hrát,“ slibuje chrástecký šéf start exligisty, který Chotíkovu nastřílel rekordních pět gólů.

Domácí v minulém kole prohráli v Horažďovicích 3:5 a jejich trenér Milan Dejmek musel v týdnu mužstvo burcovat. „V Horažďovicích sice chybělo sedm hráčů, ale to nás neomlouvá. Branek dostáváme až příliš. Udělali jsme si rozbor a v defenzivě se musíme výrazně zlepšit.“

Klíč k úspěchu s Chrástem je podle trenéra jediný. „Musí to být zodpovědný výkon od každého jednotlivce, nesmíme dělat individuální chyby. Někteří chybějící hráči už budou k dispozici a věřím, že celé mužstvo bude příkladně bojovat. Chrást je jasný favorit, ale loni jsme ho dokázali potrápit,“ uvedl Dejmek.

Program 5. kola Fincentrum krajského přeboru: Příkosice (8.) – Doubravka (4.) PÁ 18.00 – Šimek, Chotíkov (14.) – Klatovy (7.) SO 17.00 – Hodek, Přeštice (16.) – Horažďovice (3.) SO 17.00 – Havel, SK ZČE Plzeň (5.) – Horšovský Týn (13.) SO 17.00 – J. Cihlář, Rapid Plzeň (12.) – Stod (2.) SO 17.00 – P. Štrincl, Horní Bříza (9.) – Bolevec (10.) SO 17.00 – Homr, Vejprnice (11.) – Chrást (1.) NE 17.00 – Reznichenko, Holýšov (15.) – Stříbro (6.) NE 17.00 – Košan.