„Máme velkou marodku jako hrom. Po operaci jsou Karbusický, Bulín a Ondra Král. Dnes nám chyběl i brankář. Hráčský kádr musíme posílit,“ tvrdil chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Třetiligová domažlická Jiskra doma porazila německý Kötzing 3:2, ale její trenér Zdeněk Michálek byl spokojen jen s prvním poločasem. „V první části hry jsme předvedli soustředěný kombinační výkon, vytvořili jsme si tlak a soupeř se nedostal před naši branku. Dali jsme dva góly, ale po přestávce přišlo na hřiště šest nových hráčů a z naší hry se vytratila kvalita.“

Rokycanští divizionáři sehráli přípravu na umělé trávě v Kladně s Přední Kopaninou a remizovali 1:1. A také jejich trenér Pavel Aubrecht byl více spokojen s prvním dějstvím. „V první půli jsme byli jasně lepší a mohli vstřelit tři až čtyři góly. Potom se už z naší hry vytratila přesnost v rozehrávce a v závěru soupeř nakonec vyrovnal.“

Rokycany k utkání nenastoupily kompletní. „Svalové zranění má posila Černohorský a pracovně mimo byli Jan Procházka s Lukášem Aubrechtem. Přesto to pro nás byla kvalitní příprava,“ pochvaloval si rokycanský kouč.

Horažďovice si pozvaly do Sušice na umělou trávu německý Regen a zvítězily 5:2. „Gólů mohlo padnout daleko víc. Hosté nedali šance, zahodili i penaltu, ale i my jsme propásli několik příležitostí. Kádr máme stejný jako na podzim. Trénovat po pauze opět začal Tomáš Jůda a testujeme Oldřicha Choda ze Žichovic. Zatím se jeví velmi dobře,“ říkal Michal Čadek, trenér Horažďovic.

Další celek nejvyšší krajské soutěže vejprnická Slavia prohrála s Toužimí 2:3. Trenér Milan Dejmek má nyní v hráčském kádru problémy. „Jsme tak na hraně jedenácti lidí. V současné době nemám k dispozici čtyři futsalisty, navíc se vždy někdo omluví z pracovních důvodů a sestavu musím složitě lepit.“

V doubraveckém zimním turnaji viděli diváci střelecké manévry v souboji Příkosic s Chlumčany. Padlo deset gólů a utkání A skupiny skončilo 5:5. „Klidně to mohlo skončit třeba 20:5, protože jsme měli dalších možná deset tutovek. Soupeř naopak proměnil všechny příležitosti, které si vypracoval. Stále jsme vedli, Chlumčany dotahovaly,“ viděl utkání příkosický trenér Radek Vodrážka.

Průchodnost chlumčanské defenzivy vysvětlil kouč Jan Kraus. „Máme příliš velkou marodku hlavně defenzivních hráčů. Příkosice nás přehrávaly především v prvním poločase.“

Vedoucí celky obou skupin doubraveckého turnaje v sobotu nezaváhaly a zvítězily. Doubravka i Přeštice jsou tak stále bez bodové ztráty.

Prvním kolem byl rozehrán i krajský fotbalový pohár. Hrály se tři zápasy a postupují Žihle, 1. FC Horšovský Týn a Zruč. Druhé kolo se hraje v sobotu 25. února a vstoupí do něj i účastníci nejvyšší krajské soutěže.