To všechno nabídla nedělní televizní dohrávka fotbalové Gambrinus ligy v Plzni mezi domácí Viktorií a lídrem soutěže Spartou Praha.

„Myslím, že na českou ligu jsme viděli kvalitní zápas a troufnu si tvrdit, že jsme k němu přispěli rovným dílem,“ uvedl plzeňský kouč Pavel Vrba.

Oba trenéři byli nakonec s remízou 2:2 spokojeni. „Mám samozřejmě smíšené pocity. Ještě osm minut před vypršením normální hrací doby jsme vedli a mě moc mrzí, že se nám nepodařilo Spartu porazit. Byli jsme k tomu blízko,“ litoval kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba. Sparta ale v závěru zápasu udeřila, dvěma góly otočila výsledek a rekordní návštěva sezony ve Štruncových sadech přestala věřit, že se domácím podaří vyrovnat. Plzni se to však díky velké bojovnosti a nekompromisní trefě Rajtorala podařilo.

„Závěr utkání byl tak hektický, že jsem nakonec rád za bod, který jsme doslova urvali. Myslím, že je to velmi cenná remíza, a já bych chtěl hráčům poděkovat, že to nevzdali a bojovali do posledních vteřin,“ pochválil svůj tým plzeňský trenér.

Slova uznání měl i pro výkon soupeře. „Sparta je velmi silná v defenzivě, asi jsme jediným mužstvem, které jí vstřelilo dvě branky. Při druhé brance Sparty se k ní přiklonilo štěstí, ale to přeje vytrvalým a kvalitním mužstvům. A tím Sparta určitě je,“ zdůraznil trenér Vrba.

Chválou na výkon Západočechů nešetřil ani trenér Sparty Jozef Chovanec. „Plzeň byla na nás velmi dobře připravena. Hrála aktivně, dostatečně agresivně a vůbec nás nepustila do kombinace,“ uznal kouč Sparty.

Největší nebezpečí podle názoru Jozefa Chovance hrozilo jeho týmu po stranách. „Vůbec jsme nevyplňovali prostory po krajích hřiště, odkud hrozili Limberský i Rajtoral. Až po změně našeho rozestavení jsme byli aktivnější a Plzeň jsme už potom do ničeho nepouštěli. Pětašedesát minut zápasu ale měla Viktoria ve své moci,“ přiznal Chovanec, který byl nakonec s bodem spokojen. „Zápas se vyvíjel tak, že jsme nemuseli mít ani ten bod. Jsme pokorní a remízy z Plzně si ceníme,“ dodal kouč Sparty Jozef Chovanec.