Nováčkem ve fotbalové I. A třídě je celek Chotíkova, který v minulé sezoně ještě o patro níž nasbíral 61 bodů a zaslouženě se radoval z postupu. V nové soutěži se chce mužstvo zabydlet a hrát v klidném středu tabulky. K tomu by měl přispět i ostřílený trenér Josef Aubrecht, který je u týmu od začátku letní přípravy.

Co od nové sezony očekáváte?
Je to vyšší třída a naším cílem je hrát prostředek tabulky a vyhnout se baráži. Letos v soutěži bude pět nových mančaftů Blovice, Chotíkov, Horšovský Týn, Horažďovice a Klatovy. Bude to velice nevyzpytatelná sezona.

Jaké nové tváře se objeví v dresu Chotíkova?
V podstatě jedinou posilou je Jarda Břicháček z Horní Břízy, který přichází na hostování. Naší prioritou je, aby si soutěž zahráli kluci, kteří ji vykopali.

Je někdo na marodce?
V přípravě na Rapidu se zranil Tomáš Belan. Špatně dopadl na nárt a má výron. Je znát, když Tomáš nehraje, proto všichni doufáme, že bude co nejdříve v pořádku.

Zapojili jste do kádru nějaké dorostence?
Máme tři mladé kluky, ale ti se musí nejprve pořádně rozehrát v B týmu. Musí na sobě ještě hodně zapracovat.

Jak jste spokojen s přípravou?
Proměje důležitý hlavně herní projev. Příprava byla zaměřena na způsob hry, na taktiku a na standardní situace. Přípravné zápasy se nám v celku vydařily.

Na úvod soutěže vás čeká Nepomuk, jak těžký to bude zápas?
Každý soupeř je těžký. První utkání je vždy důležité a my samozřejmě nechceme prohrát. Nepomuk má silný kádr, a pokud udrží všechny hráče, může klidně usilovat o postup. Já budu rád, pokud budeme bodovat.

Ve druhém kole Klatovy, to není zrovna nejlehčí los.
Pro nás bude důležité, abychom v těchto utkáních získali nějaké body.

Pavel Novák