"Hosté nás předčili v důrazu i fotbalovosti, zaslouženě vyhráli," řekl po bitvě asistent kouče Domažlické rezervy Vladimír Brichcín.

O body i sebevědomí bojovali fotbalisté Vejprnic, kteří díky dvěma proměněným penaltám Křena přetlačili Luby 3:2. "Průměrné utkání, na výhru nám stačil jen první poločas," řekl sekretář Vejprnic Milan Radimák. Ve druhém dějství Slávisté jakoby neexistovali a hostující Koželuh zdramatizoval duel, na vyrovnání se ale hosté nezmohli.

Suverénním způsobem si došly pro výhru fotbalisté Chotíkova. V klání pátého kola krajského přeboru ve Stodě sice inkasovali, ale ve druhém dějství proměnili zápas v debakl domácích.

Brankostroj se zastavil na čísle šest, letní akvizice chotíkovského mužstva Jakub Puchmertl se zaskvěl hattrickem. „Náš výkon byl od začátku rozháraný," posteskl si sekretář Stoda Petr Chlíbec.

Stejným poměrem vyprovodily také Přeštice poslední tým Horšovského Týna a SK ZČE nováčka ze Sušice.

V Přešticích inicioval snadný skalp soupeře Jakub Bešta, který se čtyřmi zásahy do černého posunul do čela tabulky střelců. „Jednoznačný duel, až na pět hluchých minut jsme soupeře jasně přehráli," viděl duel sekretář Přeštic Pavel Bočan.

SK ZČE se po matném začátku zvedají, tentokrát to odnesl nováček. „Soupeř si takový debakl nezasloužil," prohlásil sekretář domácích Jiří Kural.

Nedělní výsledky 5. kola:

Vejprnice - Luby 3:2
Domažlice B - Klatovy 2:5

Sobota:

Holýšov – Horažďovice 1:2
Příkosice – Koloveč 3:1
SK ZČE – Sušice 6:1
Přeštice – Horšovský Týn 6:1
Stod – Chotíkov 1:6
Rapid – Horní Bříza 1:1, PK: 5:4

Více informací v pondělním vydání Deníku.

Martin Šiška