V utkání minulého kola se Slováckem byl útočník Viktorie Plzeň Tomáš Chorý u důležitého vyrovnávacího gólu svého týmu – jeho střela u tyče branky Slovácka po zásahu obránce soupeře Krejčího skončila nakonec v síti.

Viktoria si připsala bod za remízu 1:1, Slavia následně v pondělí stáhla po výhře na Duklou 2:0 náskok Západočechů na čtyři body, ale Plzeň má boj o titul stále ve svých rukou. Rozhodnout o něm může už pozítří v sobotu – když porazí Teplice, rozšíří počet mistrovských trofejí na pět.

„Na zápas se moc těším. Když předvedeme podobnou hru jako proti Slovácku a přidáme k tomu lepší zakončení, věřím, že zápas zvládneme,“ říká útočník Tomáš Chorý.

Vytáhlý forvard považuje sobotní zápas s Teplicemi (začátek v Doosan Areně v 16.00 hodin) za nejdůležitější ve své kariéře. „Už jsem hrál duel o záchranu v lize, ale to se k takovému zápasu, jaký nás čeká v sobotu, přirovnávat nedá,“ míní.

Obrovský tlak před klíčovým bojem o titul si ale nechce připouštět. „Nějak si to do hlavy nedávám, svázané nohy mít určitě nebudu. Do zápasu půjdu uvolněný a věřím, že to všichni zvládneme,“ věří třiadvacetiletý fotbalista Viktorie.

Teplice považuje za soupeře, který se bude chtít v Plzni předvést a odčinit domácí debakl 1:4 v minulém kole s posledním Brnem. „Hráči Teplic budou určitě vyhecovaní, nemají tady co ztratit. Hrát v Plzni proti týmu, který může v utkání získat titul, je pro ně vrcholem sezony. V mužstvu mají navíc několik hráčů, kteří prošli Viktorií, takže pro ně to bude mít zvláštní příchuť,“ připomíná útočník.

Sobotní zápas bude sledovat vyprodaná Doosan Arena. „Doufám, že spolu s fanoušky dotáhneme boj o titul do úspěšného konce,“ věří Tomáš Chorý.

Dominik Kubalík na tréninku hokejové reprezentace.
Snajpr Kubalík věří ve vítězný scénář